První trénink roku ovládly „černé“ šípy, Hamilton byl první

První trénink roku ovládly „černé“ šípy, Hamilton byl první

První trénink letošní sezóny zakončily na vrcholu výsledkové listiny oba mercedesy v čele s Lewisem Hamiltonem. Třetí skončil Max Verstappen, v top 5 dojel i Sergio Pérez. Nechyběla ani řada menších ať už technických, nebo jezdeckých chyb.

Red Bull Ring závodníky přivítal chladnějším počasím a usychající tratí. Jakmile zhasla červená světla, začala na okruh vyjíždět řada pilotů.

Po sérii instalačních kol zajel první měřený čas roku Lando Norris. V dalších minutách jej následovali ostatní – do vedení šel Valtteri Bottas na černě zbarveném mercedesu.

V 18. minutě se na závodní trať začal snášet lehký déšť, jezdci Ferrari pak byli prvními, kteří vyjeli na pneumatikách do přechodných podmínek. Trať ale byla příliš suchá, jak ihned oba jezdci avizovali.

První technické problémy potkaly během prvního tréninku Romaina Grosjeana. Francouz se trápil s brzdovým systémem a zůstal nakonec jediným, který nezajel žádný měřený čas.

V 35. minutě se začalo kouřit z racing pointu Sergia Péreze. Mexičan ale pokračoval dále a tým jej ani přes namodralý dým do garáže nestáhl. Dokonce v tu chvíli zajel nejrychlejší kolo.

Půl hodiny před koncem tréninku byl vyhlášen virtuální safety car, na trati se objevily nečistoty. Karbonové úlomky odletěly na startovní rovince z monopostu Estebana Ocona.

První jezdeckou chybu roku vyrobil Max Verstappen. Ten byl příliš ambiciózní v nájezdu do první zatáčky a dostal se do hodin. O pět minut později dostal hodiny v poslední zatáčce Daniil Kvjat, který zaskočil za ním jedoucího George Russella.

Trénink nakonec ovládly monoposty Mercedesu v čele s Lewisem Hamiltonem. Třetí Verstappen ztratil na úřadujícího šampiona 6 desetin sekundy. Čtvrté místo obsadil Carlos Sainz, pátý skončil Sergio Pérez.

Za šestým Landem Norrisem dojel sedmý Alexander Albon. Do top 10 se dostali i Daniel Ricciardo, Kevin Magnussen a Charles Leclerc. Monačan svůj čas zajel na střední sadě pneumatik.

Druhý volný trénink začíná v 15:00.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít