První Red Bull-Honda spatří světlo světa příští týden

První Red Bull-Honda spatří světlo světa příští týden

Stáj z Milton Keynesu oficiálně oznámila datum představení svého letošního monopostu. Ten bude poprvé v historii týmu poháněn jednotkou Honda.

Red Bull Racing oficiálně sdělil, že svůj letošní model představí příští týden, konkrétně v úterý 13. února.

Bližší informace neuvedl, na svých webových stránkách v sekci pro média je však již dostupná záložka s pojmenováním RB15. Bez většího překvapení by tak označení letošního modelu mělo navazovat na dosavadní tradici.

Rakouský tým v loňském roce představil svůj monopost tak, že s ním nejprve v rámci tzv. „filmovacího dne“ vyrazil na okruh Silverstone, to však ve speciálním jednorázovém zbarvení.

Ve stejný den zároveň zveřejnil fotografie svého RB14, než s ním o týden později již v oficiálních barvách vyrazil v Barceloně k předsezónním testům.

Zda i letos přijde Red Bull se stejnou strategií, zatím není jasné. Vzhledem k přechodu na pohonné jednotky Honda se však takový scénář dá očekávat.

Jízdy během filmovacího dne totiž mohou týmu pomoci odhalit některé prvotní problémy, které mohou být vyřešeny, aniž by ubíraly z drahocenného času během ostrých testů.

S podobnou filosofií přistupují k prezentaci nového vozu také Mercedes a Ferrari, stejný krok se přitom očekává rovněž od Sauberu, jenž bude od letošní sezóny závodit pod identitou Alfy Romeo.

Dosud potvrzená klíčová předsezónní data

7. 2. – Haas (nové zbarvení)

11. 2. – Toro Rosso

12. 2. – Renault

13. 2. – Mercedes

13. 2. – Racing Point

13. 2. – Red Bull

14. 2. – McLaren

15. 2. – Ferrari

18. 2. – Alfa Romeo

18. – 21. 2. – 1. předsezónní testy

26. 2. – 1. 3. – 2. předsezónní testy

Sdílejte na:
Zavřít