První mečbol sezóny – Hamilton může v Mexiku slavit titul

První mečbol sezóny – Hamilton může v Mexiku slavit titul

Do konce sezóny 2019 nám zbývají 4 závodní víkendy. Zatímco titul nejlepšího konstruktéra uzmul již v Japonsku Mercedes, mezi jezdci stále není rozhodnuto. V tuhle chvíli je na čele šampionátu Lewis Hamilton, kterého může porazit už jen jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Sezóna 2019 se pomalu blíží ke svému konci. Čekají nás pouze závody v Mexiku, USA, Brazílii a Abú Dhabí. Stále je mezi jezdci ve hře 104 bodů – 100 za samotné výsledky v závodech, 4 za nejrychlejší kola.

Mezi Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem je v tuto chvíli 64bodový rozdíl. Brit se již o následujícím víkendu může stát šestinásobným mistrem světa – pokud tak chce ale učinit a vybojovat zlatý pohár s předstihem tří závodů do konce sezóny, musí na svého finského rivala získat dalších 14 bodů.

Mistrovský titul může Hamilton získat pouze v případě, že dojede mezi nejlepšími třemi na stupních vítězů. Nehledě na výsledek Valtteriho Bottase by mu ani čtvrtá příčka s bonusovým bodem za nejrychlejší kolo nestačila.

Abychom již v Mexiku korunovali staronového šampiona, nesmí Mercedes získat pódiový double, tzn. mít oba jezdce na stupních vítězů. Pokud by Lewis Hamilton zvítězil a zajel nejrychlejší kolo závodu a Valtteri Bottas skončil třetí, navýšil by se rozdíl mezi oběma jezdci na 75 bodů, což by Hamiltonovi k vysněnému šestému titulu nestačilo.

Sestavili jsme pro vás seznam všech případů, ve kterých by již v Mexiku mohl Lewis Hamilton slavit. Aby se Brit stal mistrem světa, musí:

  • Zvítězit a Bottas musí skončit 5. nebo hůře
  • Zvítězit s nejrychlejším kolem a Bottas musí skončit 4. nebo hůře
  • Zvítězit a Bottas s nejrychlejším kolem musí skončit 5. nebo hůře
  • Dojet druhý (s nejrychlejším kolem nebo bez) a Bottas musí skončit 8. nebo hůře
  • Dojet druhý a Bottas s nejrychlejším kolem musí skončit 9. nebo hůře
  • Dojet třetí a Bottas musí skončit 10. nebo hůře
  • Dojet třetí s nejrychlejším kolem a Bottas musí skončit 9. nebo hůře
  • Dojet třetí a Bottas s nejrychlejším kolem nesmí bodovat

Zda se ale Mercedesu podaří v Mexiku bojovat o pódiová umístění, to zůstává otázkou. V posledních dvou letech nepatřily stříbrné šípy mezi favority na vítězství, důvodem je zejména řidší vzduch, kvůli kterému je potřeba monoposty více chladit.

Sdílejte na:
Zavřít