První kvalifikaci sezóny v Bahrajnu ovládl Max Verstappen

První kvalifikaci sezóny v Bahrajnu ovládl Max Verstappen

První kvalifikaci sezóny 2021 si podmanil Max Verstappen, druhý skončil Lewis Hamilton a na třetím místě se umístil Valtteri Bottas. Sebastian Vettel nepostoupil z Q1. Velkým překvapením byl Sergio Peréz, který nedokázal podstoupit do záverečné části kvalifikace. Fanoušci Ferrari můžou být spokojení, protože obě auta z Maranella postoupili do Q3.

Nejrychlejším mužem kvalifikace se stal Max Verstappen, který zajel čas v hodnotě 1:28.997. Druhý Lewis Hamilton zaostal o 388 tisícin sekundy a na třetím místě skončil Valtteri Bottas se ztrátou 589 tisícin sekundy.

Na čtvrtém místě se umístil Charles Leclerc, pátý byl Pierre Gasly. Šestý nejrychlejší čas zajel Daniel Ricciardo, následovaný Landem Norrisem. Osmou pozici si zajistil Carlos Sainz. První destítku uzavřeli Fernando Alonso a Lance Stroll.

V první části kvalifikace se několikrát roztočil nováček Nikita Mazepin a ovlivnil čas Estebanovi Oconovi a Sebastianovi Vettelovi.

Překvapením byl Júki Cunoda a Sergio Peréz, kteří nedokázali postoupit do poslední části kvalifikace.  Naštěstí pro fanoušky Ferrari, oba jezdci dokázali postoupit do závěrečné části kvalifikace.

Průběh kvalifikace

Formule 1 je zpět! V Bahrajnu bylo 30,4°C a teplota tratě byla 35,7°C.

Bahrajn se ukázal v celé své kráse.

Červené světlo zhaslo a kvalifikace začala.

Nikita Mazepin skončil jako první mimo trať, dostal smyk a poškodil si své pneumatiky. Naštěstí pro ruského závodníka se vyhnul bariérám. Zamířil hned do boxů.

Pohled na trať.

Nejrychlejší čas Q1 zajel Max Verstappen. Překvapením byl Júki Cunoda, která zaostal o pouhých 108 tisícin sekundy za nizozemským závodníkem.

V první části kvalifikace vypadli: Esteban Ocon, Nicholas Latifi, Sebastian Vettel, Mick Schumacher a Nikita Mazepin.

Druhá část kvalifikace začala a na trati byli první jezdci Mercedesu.

První časy byly vymazány Ricciardovi a Perézovi, protože překročili limity tratě. Oba jezdci byli mimo trať v zatáčce číslo 4.

Ve druhé části kvalifikace vypadli: Sergio Pérez, Antonio Giovinazzi, Júki Cunoda, Kimi Räikkönen a George Russell.

Překvapením byli jezdci Ferrari, kteří na konci Q2 zajeli nejrychlejší časy. Na středně tvrdých pneumatikách se kvalifikovali do závodu Hamilton, Bottas, Gasly.

Kdo bude nejrychlejší v poslední části?

Pořadí po prvních pokusech v závěrečbé části kvalifikace: Verstappen, Hamilton, Gasly, Bottas, Sainz, Ricciardo, Norris, Stroll, Leclerc, Alonso.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít