Proč Mercedes vyčkává s potvrzením Russella?

Proč Mercedes vyčkává s potvrzením Russella?

Už je téměř jisté, že příští rok bude po boku ostříleného mazáka Lewise Hamiltona závodit George Russell. Byť oficiálně stále nic potvrzeno nebylo, přesto Toto Wolff potvrdil, že o jezdecké sestavě je rozhodnuto.

Zatímco drobná vodítka ze stories Valtteriho Bottase nám napovídají, že jeho kroky povedou s největší pravděpodobností opravdu do Alfy Romeo, tak podle slov šéfa stáje Mercedes Tota Wolffa ohledně jezdeckého složení už verdikt padl.

„Nyní dochází ke generační obměně a ostatní top týmy mají podepsaného jednoho ze slibných mladíků,“ uvedl 49letý rodák z Vídně v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports F1. Přičemž naráží na fakt, že už několik sezón obléká overal Red Bullu Max Verstappen a Ferrari reprezentuje monacký talent Charles Leclerc. „Samozřejmě je argument, že se musíme dívat do budoucnosti, příhodný.“

 

Proč ale Mercedes stále s potvrzením otálí? „Dokud není podepsaná smlouva, je nesmysl něco oznamovat. Chci, aby budoucnost jezdců byla zajištěná, než něco oznámíme. Nejde jenom o nás, nýbrž také o ostatní stáje, proto musíme postupovat pečlivě a s respektem,“ vysvětlil Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít