Proč je zbarvení Mercedesu napůl bílé?

Proč je zbarvení Mercedesu napůl bílé?

Mercedes svým retro zbarvením odkázal na časy, kdy Stříbrné šípy nebyly ještě stříbrné, ale pouze bílé. Ptáte se proč? Odpověď je vcelku prostá.

Mercedes představil speciální retro zbarvení, které uvidíme během německého víkendu. Stříbrné šípy se zúčastní dvoustého závodního víkendu a motorsport slaví 125 let.

Přední půlka auta je bílá s historickými logy sponzorů (konkrétně Mercedesu, Pirelli a IWC). Jakmile se přesuneme za kokpit pilota, bílá barva je jakoby seškrabaná a lze vidět typické zbarvení Stříbrných šípů.

Retro zbarvení odkazuje na začátky Mercedesu, kdy německá značka měla své monoposty bílé. Podle legendy se všechno změnilo v roce 1934 před závodem Eifelrennen, kde Mercedes přivezl svůj vůz W25 v tehdejším tradičně bílém zbarvení.

V daném roce se ale změnila pravidla, která zakazovala, aby byl vůz těžší než 750 kilogramů. Při ranním vážení před závodem se zjistilo, že Mercedes vážil o něco málo více. Aby se inženýři zbavili přebytečné váhy, seškrábali bílou barvu. Zůstala pouze kovová barva, která byla stříbrná a zrodily se slavné Stříbrné šípy.

Z tohoto důvodu retro zbarvení vypadá tak, že je jakoby seškrábaná bíla barva, která odhaluje moderní design Mercedesu. Dalším zajímavým detailem je, že vůz W25 měl tehdy červenou barvu čísel, proto jsou rovněž čísla Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase červená.

VC Německa_2019_zbarvení_Mercedes_retro
Sdílejte na:
Zavřít