Proč je formule 1 tolik populární mezi sázkaři?

Proč je formule 1 tolik populární mezi sázkaři?

Že je formule 1 především v Evropě oblíbeným sportem ke sledování, to nikoho určitě nepřekvapí. Jednak jde o adrenalinem napěchovanou zábavu, jednak je nám bližší než třeba Američanům díky tomu, že spousta jezdců pochází právě z evropských zemí. Jaké jsou však příčiny toho, že formule 1 je velmi oblíbenou mezi sázkaři?

V tomto článku se na jednotlivé důvody podíváme, přičemž některé jsou spojené se samotnou sázkovou nabídkou, jiné s tím, že princip formule 1 byl vždycky předurčen k upoutání pozornosti hráčů a diváků. Poskytuje totiž ideální mix pro všechny typy sázkařů, o tom však více níže.

Dostupnost, jednoduchost a nabídka

Jedním z důvodů popularity F1 mezi sázkaři je snadná dostupnost sázení online, protože existuje spousta webový stránek, kde se dá na výsledek vsadit. Například společnost Betano nabízí samozřejmě kurzy na jednotlivé závody, ale populární jsou také sázky na výsledek šampionátu jezdců a na Pohár konstruktérů. Stačí se jen krátce porozhlédnout na internetu a vybrat si společnost, která komu vyhovuje, a řídit se třeba již zmíněnou nabídkou. Ta je sice momentálně trochu omezená, neboť sezóna 2023 již skončila, dá se ale očekávat její obohacení s příchodem sezóny 2024.

Když už jsme u té dostupnosti, nutno je také zmínit, že v rámci F1 si zpravidla přijdou na své pravidelní hráči i ti občasní, a zároveň také hráči odvážní a zdrženliví. Často totiž F1 nabízí alespoň jednu sázku, jež se dá označit za tutovku, kterou může využít i zdrženlivý sázkař. V sezóně 2023 mohlo jít třeba o vložení částky na vítězství Maxe Verstappena. Šance na jeho úspěch bývaly poměrně vysoké, nicméně si člověk stále užil adrenalin, protože jak už to tak nejen u formule 1 bývá, nic není předem dané a stát se může cokoliv.

V podstatě se tedy dá říci, že formule 1 těží z toho, že je dostupná všem druhům hráčů díky tomu, že nabídky jsou snadno k nalezení a jsou dost široké. Navíc, co si budeme povídat, ani pro začínajícího sázkaře není těžké sázku umístit, protože pořád jde o to, kdo dojede do cíle na prvním místě. Je třeba brát v potaz několik faktorů, samozřejmě, ale pro první sázení prostě hráč nemusí trávit dlouhý čas studováním pravidel.

Zápolení elit

Už při zběžném zamyšlení je tohle zcela jasný důvod, proč je formule 1 tak populární. Setkávají se zde ti nejlepší piloti a nejlepší týmy, a přestože i formule 2 a formule 3 určitě mohou nabídnout úžasnou podívanou a strhující závěry, jen formule 1 má Lewise Hamiltona, Maxe Verstappena nebo Fernanda Alonsa. Tohle jsou hvězdy, které lidé chtějí vidět jezdit a vyhrávat, případně se aspoň občas umístit.

Právě dominance Maxe Verstappena může být dalším důvodem popularity formule 1, neboť lidé prostě mají rádi šampiony. I v době Michaela Schumachera se samozřejmě našli tací, kteří si stěžovali, že jeho vítězství jsou natolik předpokládaná, že závody ztrácejí na atraktivitě, ovšem pravdou je, že diváci chtějí vidět své favority. Leckomu to může přijít únavné, na druhou stranu tady zůstává boj o další příčky a také sledování lepšících se pilotů, v nichž lze spatřovat velké naděje do budoucna a kterým odvážní sázkaři mohou dávat důvěru na svých tiketech.

Platí tedy, že formule 1 vždy dokáže poskytnout zábavu na úrovni, a to navzdory tomu, že se v minulosti mnohokrát sportu věštil úpad do zapomnění kvůli různým změnách v pravidlech. Rozporuplné pocity vyvolával i fakt, že sezóna 2023 byla vůbec tou nejdelší v historii. Popularitě F1 prospívá i fakt, že se jezdí v lokalitách, které jsou potěchou pro oko. Takže ve chvíli, kdy se zrovna na trati nic moc neděje, člověk se může kochat alespoň krásným prostředím okolo.

Rostoucí odvětví

S výše zmíněnými změnami souvisí skutečnost, že formule 1 se vyvíjí a rozhodně jí nehrozí, že nějak usne na vavřínech. Jde s dobou, nebojí se přijímat i nepopulární změny a vůbec se snaží zajistit, aby závody byly nejen férové, ale také nadále zajímavé, což je ohromně důležité pro přízeň sázkařů. Ty také láká skutečnost, jak vysoké částky se ve světě F1 točí. Nové fanoušky navíc přivedl i populární seriál Touha po vítězství od společnosti Netflix.

Trend je tedy naprosto jasný. Formule 1 je čím dál populárnější mezi fanoušky i sázkaři, důvody jsou zřejmé a nepopiratelné a vlastně nic nebrání tomu, aby zájem o tento sport dál rostl.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Josef Viták)
Sdílejte na:
Zavřít