Pro první výhru v sezoně si v Itálii dojel Vips, Drugovich je mistrem světa!

Pro první výhru v sezoně si v Itálii dojel Vips, Drugovich je mistrem světa!

Sprint formule 2 na Monze vyhrál Jüri Vips z týmu Hitech Grand Prix. Na stupních vítězů Estonce doplnili Frederik Vesti (ART Grand Prix) a Jehan Daruvala (Prema). Radost pilotů na pódiu ale tentokrát předčil Felipe Drugovich, který se stal prvním brazilským mistrem světa formule 2, a to ještě tři závody před koncem sezóny.

Průběh závodu

První pozici na startu si v úvodu závodu pohlídal Vesti, který měl neuvěřitelný start. Dobrým startem se mohli pyšnit i druhý Vips a třetí Iwasa. Komu se start nepodařil, je kandidát na místo u Williamsu Logan Sargeant. Američan se propadl až na pátou pozici.

Mnohem horší první kole měl ale lídr šampionátu Drugovich. Brazilec kolidoval s Belgičanem Cordeelem a poškodil si zavěšení. Závod pro něj skončil a musel doufat, že v pořadí druhý Pourchaire zůstane mimo bodované pozice, aby ve své třetí sezoně slavil titul. Stejně jako pro Drugoviche závod skončil i pro pilotku českého týmu Charouz Racing System Calderon, jež kolidovala Caldwellem. Na trať musel vyjet safety car.

Zelené vlajky vlály ve čtvrtém kole a restartu využil Vips, který se posunul na čelo před Vestiho. Sargeant si po zpackaném startu snažil zlepšit reputaci, když překonal Daruvalu a byl čtvrtý. Ten si však po pár kolech vzal ztracenou příčku zpět. V desátém místě navíc ještě zaútočil na Iwasu a byl na podiovém umístění. Japonec nedržel tempo špičky a závodem se dál propadal.

Sdílejte na:
Zavřít