Pro Dr. Marka je Alonso překvapením letošního roku

Pro Dr. Marka je Alonso překvapením letošního roku

Dr. Helmut Marko, dlouholetý poradce stáje Red Bull, se nechal slyšet, že je pro něj největším překvapením tohoto roku Fernando Alonso a jeho série skvělých výsledků.

Fernando Alonso se do formule 1 vrátil loni po 2 letech, se stájí Alpine. Dokonce se mu tentýž rok podařilo ve Velké ceně Kataru ukořistit podium, do jeho už tak bohaté sbírky úspěchů. Přestože během závodního víkendu v Maďarsku oslavil své 41. narozeniny, nedal Alonso najevo žádný úbytek jeho rychlosti. Důkazem toho je i jeho nedávné podepsání víceletého kontraktu se stájí Aston Martin, pro který začne jezdit příští sezónu.

Pro rakouský deník Osterreich, pěl Dr. Marko na Alonsa samou chválu.

„Je tak rychlý. Je neuvěřitelné jaké výkony předvádí. Pro mne je překvapením roku,“ řekl Marko. „Myslím si, že dokonce může ještě vyhrávat závody. Otázkou je, jestli mu Aston Martin poskytne vše pro to potřebné.“ 

Alonso příští rok nahradí Sebastiana Vettela, který po konci této sezóny ukončí kariéru. Marko velmi úzce spolupracoval s čtyřnásobným mistrem světa během jeho nejúspěšnějsího období v Red Bullu, kdy se z mladého Němce stal jeden z nejdominantnějích jezdců v historii samotné formule 1.

„Vettelova pečlivost byla perfektní pro náš tým,“ řekl Marko. „Všechno fungovalo perfektně. Teď už má jiné priority. Navíc s jeho nynějším autem nedokáže vybojovat ani podium. Je proto logické, že z toho vyvádí důsledky. Pokuď do toho nedáváté své srdce a duši, nemůžete pokračovat dál.“

Sebastian Vettel má na kontě 4 tituly mistra světa, 53 vyhraných velkých cen, 122 podií a 57krát startoval z pole position. Dokáže ještě někdy do nějaké z těchto statistik přispět?

Sdílejte na:
Zavřít