Předčasně ukončený třetí trénink vyšel nejlépe Hamiltonovi, Hülkenberg havaroval

Závěrečný trénink na Suzuce ovlivnil déšť a silný vítr. Nicméně mokré pneumatiky se ke slovu nedostaly. Ferrari značně zrychlilo a na prvního Hamiltona chyběla Vettelovi pouhá desetina sekundy. Trénink byl předčasně ukončen po tvrdé bouračce Nica Hülkenberga

Krátce po začátku tréninku byl hlášen na konci okruhu déšť a po uplynulé čtvrthodině už bylo zjevné, že v některých částech poprchává. Ovšem povrch zůstával suchý. V čele se usadili piloti Ferrari, přičemž rychlejším byl Kimi Räikkönen s náskokem jedné desetiny na Sebastiana Vettela. Lewis Hamilton své rychlé kolo, kterým se mohl dostat pod hranici 1:30, pokazil v poslední šikaně, když probrzdil a musel ji projet napříč. Patřilo mu tak netradičně poslední místo.

Po dvaceti minutách akce na trati utichla, všichni piloti byli u svých mechaniků, protože déšť podporovaný silným větrem zesílil.

pic.twitter.com/otRtU3wYnF— Channel 4 F1® (@C4F1) 6. října 2018

V polovině závěrečného tréninku se na trať vrátil Valtteri Bottas. Mezitím než vyjel, trať poměrně rychle oschla, tudíž měl stále nasazenou superměkkou sadu pneumatik. Nicméně po jednom odjetém kole zajel zpět do boxů. Hlásil, že okruh je sice suchý, ale obrubníky byly ještě pokryté poměrně velkou vrstvou vody.

pic.twitter.com/8yHhcHMm2Q— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) 6. října 2018

Ze záběrů na Vettela vidět, jak je trať stále kluzká. První dva sektory se mu nepovedly, ale v poslední části zaznamenal fialový čas. Na zlepšení to však nestačilo.

V závěrečné části již tradičně došlo na kvalifikační simulace. Räikkönen si vyzkoušel rallykros, když v esíčkách vyjel mimo trať a těsně minul bariéry.

pic.twitter.com/NCnzUEaOU6— Formula 1 (@F1) 6. října 2018

Nad okruhem se vyčasilo. Přestože Hamilton po druhém pokusu zajel nejlépe pouze první sektor a druhý se mu vůbec nepovedl, tak se posunul z posledního místa do čela a překonal Vettela o 0.116 sekundy. Značné zrychlení jezdců Ferrari oproti včerejšku jasně ukazuje, že včera nevyužili celkový potenciál svých vozů. Třetí Räikkönen ztratil tři desetiny.

Poměrně zajímavé je srovnání Hamiltona s jeho týmovým kolegou Bottasem na pátém místě, jehož nejrychlejší kolo je v hodnotě 1:34.422. Na Brita mu scházelo 0.875 vteřiny.

V samotném závěru chyboval Nico Hülkenberg, který po nájezdu na obrubník v poslední části esíček ztratil kontrolu nad svým Renaultem a tvrdě narazil do bariéry. Byly vyvěšené červené vlajky a trénink byl následně předčasně ukončen.

pic.twitter.com/qdROC1W5hp— Renault Sport F1 (@RenaultSportF1) 6. října 2018

Nejrychlejší byl Hamilton, za ním se zařadil Vettel s Räikkönenem. Čtvrtý Verstappen. Mezi něj a šestého Ricciarda se vměstnal Bottas. Nejlepší ze zbytku do třetice Ocon následovaný Pérezem. Nejlepší desítku uzavřeli Sainz a Magnussen,.

Nepříliš dobře vyšla generálka na kvalifikaci Toro Rosso, v jehož útrobách je uložen motor od domácí Hondy. Hatrley třináctý, Gasly poslední s propastnou ztrátou 3,5 vteřiny na čelo.