Pravidla pro rok 2021 představena

Pravidla pro rok 2021 představena

Diskutované změny, které mají v roce 2021 nastat, neměly dlouho žádný celistvý tvar. To se dneškem mění – představena byla technická a sportovní pravidla. Vedení F1 také představilo základní skicu monopostu pro sezónu 2021.

Ve čtvrtek 31. října byla představena technická a sportovní pravidla pro sezónu 2021. Dlouho očekávané změny schválila také Světová rada motorsportu, nejvyšší orgán FIA.

Hlavním cílem chystaných změn je dosáhnutí atraktivnějšího závodění a futuristického vzhledu monopostů.

Změny nastanou také v harmonogramu závodního víkendu – čtyřdenní program se vejde do pouhých tří dní. Bližší informace zatím nebyly uvedeny.

Regulace se objevily i na prahu finanční stránky F1. Bude zaveden finanční strop – tj. týmy budou moct pracovat s maximální částkou 175 milionů dolarů ročně. Finanční strop nebude zahrnovat výplatní pásku jezdců a tří nejvíce výdělečných členů týmu.

„Královnu motorsportu čekají velké změny,“ oznámil prezident FIA Jean Todt. „Poprvé v historii jsme sjednotili technické, sportovní a finanční regule.“

„S přípravou pravidel pro rok 2021 jsme si dali opravdu záležet, takže doufám, že to přinese kýžené výsledky.“

Ferrari je jediným týmem, který může využít právo veta. Šéf týmu Mattia Binotto minulý týden prozradil, že by byla škoda, kdyby se pravidla pro sezónu 2021 vetovala, právo tak Italové nevyužijí.

Sdílejte na:
Zavřít