POTVRZENO! V Kanadě se bude závodit i v roce 2017

POTVRZENO! V Kanadě se bude závodit i v roce 2017

Velká cena Kanady byla jedním ze závodů, která sice stála v provizorním kalendáři F1 pro rok 2017, ale svítila u ní poznámka, že „závod čeká na schválení“. Nyní je ale jisté, že se v Kanadě rozburácejí motory i příští rok.

Kromě Brazílie a Německa visel otazník i nad konáním závodu v Kanadě, protože naplánované úpravy trati by nemusely být do příštího roku hotové. Nakonec to ale pro tradiční okruh Gillese Villeneuvea po několikaměsíčních vyjednáváních bosse Bernieho Ecclestona se starostou Montrealu Denisem Coderrem dopadlo dobře.

V úterý pětatřicetiletý Kanaďan na svém profilu na Twitteru potvrdil, že smlouva ohledně konání závodu v Kanadě má konečnou podobu a prodej vstupenek se spustí ještě tento týden.

„Dohoda mezi FOWC a Octane (promotéři závodu) byla dokončena. V roce 2017 bude Velká cena Kanady,“ tweetnul Coderre.

Na tiskové konferenci Coderre prozradil, že další podrobnosti ohledně nutných opatření – při čemž je možné, že se okruh dočká plánovaných oprav až v roce 2019 – budou sděleny včas. Nejprve ale musí být ve veřejném hlasování schválena finanční podpora. Nezapomněl také zdůraznit fakt, že závody v jeho městě mají obrovský význam.

„Formule 1 je pro mě extrémně důležitá a je to součást základních významných událostí, které tvoří Montreal.“

Sdílejte na:
Zavřít