Potvrzeno! Příští rok budou za Williams závodit Bottas a Stroll

Potvrzeno! Příští rok budou za Williams závodit Bottas a Stroll

Stáj Williams dnes oficiálně potvrdila, že její jezdecké složení pro rok 2017 budou tvořit Valtteri Bottas a Lance Stroll. Mladičký syn miliardáře tak nahradí odcházejícího Felipeho Massu.

Již delší dobu bylo víceméně jasné, jak bude vypadat jezdecká sestava Williamsu. Tým z Grove čekal jen na to, až Lance Stroll bude plnoletý. Své osmnácté narozeniny oslavil na konci října. Dnes bylo jeho angažování potvrzeno. Současně s tím bylo potvrzeno také setrvání Valtteriho Bottase, jenž bude stáj reprezentovat již pátým rokem.

Strollova cesta do královny motorismu vedla od italské odnože Formule 4 přes Toyota Racing Series a evropskou Formuli 3, přičemž ve všech závodních sériích získal titul. Dále se také zúčastnil testovacího programu Williamsu, během kterého se připravoval na svůj debut ve dva roky starém FW36.

Celou kariéru ho podporuje otec Lawrence, který do svého syna vráží nemalé částky peněz. Za sedačku u Williamsu údajně zaplatil 35 milionů dolarů.

Stroll bude prvním Kanaďanem, který nastoupí na startovní rošt poté, co v roce 2006 ukončil svou kariéru mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve.

„Abych byl upřímný, ještě mi to moc nedošlo. V roce 2016 jsem se soustředil na F3,“ reagoval kanadský pilot na rozhodnutí Williamsu o jeho angažování. „Williams chtěl, abych se soustředil na F3 a pořádně dokončil svou práci. Od srpna jsme projednávali možnosti.“

„Jsem opravdu nadšený, že budu  Formuli 1. Bude to skvělé. Být v Melbourne a Montrealu bude výjimečný pocit. Jsem šťastný, že budu na roštu,“  dodal nový týmový kolega Bottase.

Ačkoliv to bude pro Fina pátá sezóna u tohoto týmu, tak jeho nadšení stále neopadá: „Lance bude můj stájový kolega. Bude to napínavý rok. Už se nemůžu dočkat, až začne moje pátá sezóna s Williamsem.“

Zástupkyně týmu Claire Willimsová potvrdila, že o podobě jezdeckého dua na příští rok rozhodli už před nějakým časem. Podle Williamsové si svou sedačku zasloužil hlavně tím, jak letos zajezdil své soupeře v F3 do země.

„Důvodem, proč to trvalo tak dlouho, je denní management. Lance měl nabitý program v F3 a Valtteri byl na závodech za mořem,“ vysvětlila Williamsová, proč se tým vyčkával s oznámením své jezdecké sestavy.

„Rozhodli jsme se už dávno. Žádný jiný důvod než tento není. Lance prokázal jeho kvalitami, že si místo ve Formuli 1 zaslouží. Jako tým jsme notoricky známí tím, že přinášíme do F1 mladé talenty. Letos rozdrtil šampionát F3. Sedačku si skutečně zaslouží. Těším se na to, až uvidím, jak si povede příští rok,“ uzavřela čtyřicetiletá Britka.

Sdílejte na:
Zavřít