POTVRZENO: Pérez zůstává s Force Indií i v roce 2017

POTVRZENO: Pérez zůstává s Force Indií i v roce 2017

Ačkoliv se Sergio Pérez před nedávnem nechal slyšet, že by rád bojoval o titul s jiným týmem, tak zůstává s konečnou platností věrný svému stávajícímu zaměstnavateli Force Indii.

Dlouho se spekulovalo o tom, jestli Serigo Pérez zůstane s Force Indií, nebo přejde k Williamsu či Renaultu. Dokonce projevila o Mexičana zájem i americká stáj Haas. Sám Pérez hlásal, že pokud chce bojovat o titul, tak musí do jiného týmu.

Pokud se podíváme na výsledky ostatních týmů, které o něj projevili zájem, nebo se kterými jednal, tak by si pravděpodobně moc nepolepšil. Možná by se mu vyplatil tak maximálně přestup k Williamsu. Stáj z Grove je výkonnostně plus mínus na stejné úrovni.

Všechny divoké spekulace ale Pérez ukončil v neděli večer na okruhu v Sepangu, když oznámil svoje setrvání u týmu Vijayho Mallyi.

„V tomto týmu jsem velmi šťastný a mám dobrý pocit, co se týká budoucnosti,“ řekl Pérez v oficiálním prohlášení, který barvy Force Indie bude reprezentovat již čtvrtým rokem v řadě. „Viděl jsem pokroky, které jsme v posledních letech udělali, a jsem si jistý, že máme potenciál na to to dotáhnout ještě dál. Tým mě zná velmi dobře a je důležité, abychom byli stabilní, především když se plánují velké změny v pravidlech pro příští rok. Těším se na zbytek sezony a na výzvu, která nás všechny čeká v roce 2017.“

Šestadvacetiletý pilot dále uvedl, že je svému týmu vděčný za to, že mu věří a to se bude snažit odměnit body, pódii a snad i vítězstvími. Nezapomněl také poděkovat svým mexickým partnerům Telmexu a Telcelu, který s ním jsou od zatáčku jeho závodní kariéry.

Dosavadní výsledky ve Formuli 1

Rok Tým Nejlepší umístění Body Konečné umístění
2011 Sauber F1 Team 7. (Británie) 14 16.
2012 Sauber F1 Team 2. (Malajsie, Itálie) 66 10.
2013 Vodafon McLaren Mercedes 5. (Indie) 49 11.
2014 Sahara Foce India F1 Team 3. (Bahrajn) 59 10.
2015 Sahara Foce India F1 Team 3. (Rusko) 78 9.
2016 Sahara Foce India F1 Team 3. (Monako, Evropa) 74.* 8.*

* probíhající sezóna, 5 závodů do konce

Sdílejte na:
Zavřít