Potvrzeno! Hamilton se upsal Mercedesu na další dva roky

Potvrzeno! Hamilton se upsal Mercedesu na další dva roky

Bylo téměř jisté, že Brit s německou stájí prodlouží a už se čekalo jen na potvrzení. To přišlo dnes v poledne.

Lewisovi Hamiltonovi se v Mercedesu daří. Získal s ním tři tituly a letos se ten třetí snaží obhájit, nemá to však vůbec jednoduché. Nicméně o odchodu z týmu ani při nejmenším nepřemýšlel. Prodloužení kontraktu bylo jen otázkou času.

Už od dnešního rána Mercedes své fanoušky na twitteru napínal, když zveřejnil fotku s nevyplněnou stranou smlouvy. Mnozí už nejspíše tušili, co přijde. Krátce před dvanáctou Mercedes oznámil, že se jim Hamilton upsal na další dva roky, tedy do roku 2020.

pic.twitter.com/kG9oXvJope— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) 19. července 2018

„Od roku 2013, kdy se Lewis připojil k Mercedesu, vyhrál s týmem tři tituly a 44 Grad Prix. Do konce roku 2020 stráví osm sezón jakožto tovární jezdec Mercedesu, což je vůbec jeho nejdelší období, které strávil v jednom týmu ve Formuli 1,“ stojí v prohlášení na oficiálních stránkách týmu se sídlem v Brackley. Dále připomínají, že Hamilton od svého debutu ve Formuli 1 řídil pouze vozy poháněné motorem ze Stuttgartu a také, že patří mezi nejúspěšnější piloty historie. Díky svým 65 vítězstvím je nyní na druhém místě za Michaelem Schumacherem (91), ale co se týká 112leté historie Mercedes-Benz, tak tam je nejúspěšnějším pilotem vůbec.

Od zimy bylo potvrzení jen formalitou

Hamilton prozradil, že jeho setrvání bylo jisté už dlouhou dobu: „Prodloužení smlouvy bylo v podstatě formalitou už od doby, kdy jsem s Totem v zimě sedl. Proto je dobré, že to můžeme podepsat, oznámit to a pokračovat v byznysu dál jako obvykle.“

„Součástí závodní rodiny Mercedesu jsem už dvacet let a nikdy jsem nebyl uvnitř týmu šťastnější, než jsem teď. Jsme na stejné vlně jak na trati, tak i mimo ni. Těším se na další vítězství v budoucnu a na to, že vrhu na třícípou hvězdu ještě více světla. Jsem přesvědčený, že je Mercedes pro nadcházející roky tím správným místem.“

pic.twitter.com/sXo0UnKeIs— Lewis Hamilton (@LewisHamilton) 19. července 2018

„Ačkoliv jsme si užívali od roku 2013 mnoho úspěchů, tak je Mercedes nyní ještě hladovější, než kdy dříve. Od Dr. Zetscheho a členy týmu Daimleru, přes Tota a týmový management, až po každého jednoho člena, kterého jsem potkal v koridorech v Brixworthu a Brackley.“

33letý rodák z Stevenge veří, že v nadcházejících dvou a půl sezonách toho dosáhnout ještě spoustu. V to doufá také šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Byli jsme za jedno od chvíle, kdy jsme si poprvé po loňské sezóně sedli, abychom projednali detaily tohoto kontraktu. Ale pochopitelně byl o to velký zájem a vyrojilo se okolo celého procesu spoustu spekulací, takže je dobré, že jsme to doladili a oznámili to,“ těší Wolffa.

„Konečné dokumenty jsme podepsali tento týden a nechtěli jsme lidi nechat dál čekat! Už toho příliš nezbývá, co ještě o Lewisovi coby jezdcovi Formule 1 nebylo řečeno. Je jedním z velikánů a jeho záznamy mluví za všechno.“

„Mercedes se stal ve Formuli 1 pro Lewise domovem a jeho příběh je navždy spojen se stříbrnou a zelenou Mercedes-AMG Petronas. Jsem přesvědčený, že naše neuvěřitelné kapitoly ještě přijdou,“ uzavřel Rakušan.

Sdílejte na:
Zavřít