Posunutou kvalifikaci v Portugalsku ovládl Hamilton

Posunutou kvalifikaci v Portugalsku ovládl Hamilton

Odloženou kvalifikaci v Portugalsku ovládl Lewis Hamilton, druhý nejrychlejší byl Valtteri Bottas a třetí skončil Max Verstappen. Start byl posunut o 30 minut kvůli problému z konce FP3, kdy se uvolnilo víko kanálu na výjezdu ze zatáčky číslo 14.

Nejrychlejším pilotem na okruhu Algarve byl Lewis Hamilton, který zajel čas v hodnotě 1:16.652. Druhý Valtteri Bottas zaostal o 102 tisícin sekundy. Jezdci Mercedesu tyhle časy zajel na středně tvrdé sadě pneumatik Na třetím místě se umístil Max Verstappen se ztrátou 252 tisícin sekundy.

Čtvrtý byl Charles Leclerc, následovaný Sergiem Pérezem. Šestou pozici si vyjel Alexander Albon, sedmý skončil Carlos Sainz. Osmý se umístil Lando Norris. První desítku uzavřeli Pierre Gasly a Daniel Ricciardo. Australský pilot nezajel v poslední části kvalifikace ani jedno kolo, protože na konci Q2 měl kontakt s bariérou.

Do závodu odstartují na střední sadě pneumatik Lewis Hamilton, Valtteri Bottas a Charles Leclerc. George Russell se dokázal probojovat do Q2.

Průběh kvalifikace

Teplota tratě 35°C a teplota vzduchu 20°C.

Začátek kvalifikace byl odložen o 30 minut kvůli uvolněnému víku kanálu, který ukončil třetí volný trénink. Na opravě se horečně pracovalo.

V 14:30 se jezdci začali chystat.

Opravy se nakonec stihli a piloti mohli vyjet na trať.

Většina jezdců si stěžovala na pneumatiky a nedotáčivost. Postupně se na čele vystřídali Bottas, Verstappen a následně Lewis Hamilton.

V první části kvalifikace vypadli: Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi, Romain Grosjean, Kevin Magnussen a Nicholas Latifi.

George Russell byl velmi spokojený, že postoupil do Q2.

Středně tvrdé pneumatiky nasadili jezdci Ferrari a Mercedesu. Všichni ostatní nasadili měkkou sadu pneumatik

Jezdci Stříbrných šípů i na středně tvrdé sadě dokázali obsadit první dvě pozice.

Ferrari docela riskovalo, protože oba jezdci ke svým závěrečným pokusům nasadili opět středně tvrdé sadě. Charles Leclerc byl na osmé pozici a Sebastian Vettel na čtrnácté pozici.

Na konci druhé části kvalifikace krátké žluté vlajky, Daniel Ricciardo vyletěl z trati a zadní částí monopostu lehce narazil do bariéry. Nicméně dokázal se znovu rozjet.

V této části skončili: Esteban Ocon, Lance Stroll, Daniil Kvjat, George Russell a Sebastian Vettel.

Do závodu odstartují na střední sadě pneumatik Lewis Hamilton, Valtteri Bottas a Charles Leclerc.

Pořadí po prvních pokusech v Q3: Bottas, Hamilton, Verstappen, Leclerc, Pérez, Sainz, Albon, Norris, Gasly, Ricciardo.

Australský pilot nezajel ještě ani jedno kolo, protože stále jeho mechanici vyměňovali zadní křídlo.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít