Poslední tréninková jízda sezóny patřila Verstappenovi

Poslední tréninková jízda sezóny patřila Verstappenovi

Max Verstappen na Red Bullu skončil ve třetím tréninku na GP Abú Zabí první, porazil tak oba stříbrné šípy ve formaci Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.

Na začátku posledního volného tréninku posledního roku byl na trati klid.

První čas si v sobotu dopoledne zapsal Lando Norris na McLarenu. Zajímavostí je, že oba jezdci McLarenu jsou v kvalifikačním klání vyrovnáni. Rozhodne se mezi nimi teprve v Abú Zabí.

Velmi brzy dvojici McLarenu vystřídala na čele dvojice Renaultu v čele s Danielem Ricciardem.

Po 22 minutách byl v čele Lewis Hamilton před Valtterim Bottasem a Sebastianem Vettelem.

Několik jezdců se trápilo s probrzděním, doplatil na to například Valtteri Bottas nebo Sebastian Vettel.

Po půl hodině bylo pořadí: Hamilton, Bottas, Verstappen, Vettel, Ricciardo, Grosjean, Albon, Gasly, Hülkenberg a Magnussen.

Nejrychlejší sektory si rozdělili jezdci tří různých týmů. V prvním sektoru kraluje Sebastian Vettel na Ferrari, prostředí sektor patřil Maxi Verstappenovi na Red Bullu a v technickém posledním sektoru zajel nejrychlejší čas Valtteri Bottas na Mercedesu.

Obě ferrari Sebastiana Vettela a Charlese Leclerca zajela nejrychlejší sektory v prvním a druhém sektoru, v tom technickém posledním ale ztratila přes sedm desetin sekundy a zařadili se za lídra časové tabulky Lewise Hamiltona. Své časy ale rudí zajeli na střední sadě pneumatik.

Patnáct minut před koncem vypadalo pořadí takto:

V posledních minutách plno jezdců zkoušelo kvalifikační kola, Max Verstappen se dostal na třetí místo s rozdílem 89 tisícin sekundy na prvního Hamiltona. Brzy se dostal dokonce do vedení.

Olej ztrácel při výjezdu z boxů Sergio Pérez na Racing Pointu.

Poslední trénink sezóny patřil Maxi Verstappenovi, který porazil dvojici jezdců Mercedesu. Na čtvrtém místě skončil Alexander Albon, páté místo obsadil Sebastian Vettel před týmovým kolegou Leclercem.

Sdílejte na:
Zavřít