Porsche vstupuje do F1, má koupit 50 % Red Bullu

Porsche vstupuje do F1, má koupit 50 % Red Bullu

Skrze právní dokumenty byly odhaleny podrobnosti ohledně vstupu Porsche do formule 1, včetně data oznámení, naplánovaného na příští měsíc. Přestože zatím nebylo uskutečněno žádné formální oznámení, motorsport-total.com hlásí, že poslední úkony ohledně vstupu slavné automobilky ze Stuttgartu jsou v jednání.

Dokumenty prý uvádí, že Porsche směřuje k 10letému partnerství se stájí Red Bull, jehož součástí je i odkoupení 50 % podílu týmu z Milton-Keynes. Součástí procedury má mimo jiné být i schválení protikartelovými úřady v zemích Evropské unie, ale i v dalších 20 zemí, které nejsou v Evropské unii jako je například Maroko.

V dokumentech je zároveň naznačeno, že spojenectví by mělo být veřejně oznámeno 4. srpna. Spekulovalo se, že oznámení mělo proběhnout již během Velké ceny Rakouska, ale bylo nakonec posunuto, kvůli neschválení pravidel pohonných jednotek pro rok 2026 Světovou radou FIA.

Je pravděpodobné, že AlphaTauri, který je sesterským týmem Red Bullu, bude také závodit s pohonnou jednotkou Porsche. Vstup Porsche do F1 byl vcelku očekáván a Volkswagen chce dostat do královny motosportu i další automobilku ze svého koncernu, kterou má být údajně Audi. Dle motorsport-total.com Audi jedná se Sauberem (nynější Alfa Romeo Racing) o potenciální akvizici až 75 % akcií týmu.

Sdílejte na:
Zavřít