Poradce Red Bullu Helmut Marko: Mercedes sešel z cesty

Poradce Red Bullu Helmut Marko: Mercedes sešel z cesty

Podle poradce Red Bullu doktora Helmuta Marka Mercedes „sešel z cesty“. Rakušan také nevěří, že by tým z Brackley dokázal během sezony zlepšit výkonnost svého monopostu natolik, aby se vyrovnal svým rivalům.

Mercedes vstoupil do sezony 2023 s cílem zapracovat na své formě z minulého roku, kdy dokázal vyhrát pouze jeden závod v Brazílii.

Nicméně jak se ukázalo, tak v úvodní Velké ceně Bahrajnu byl až čtvrtým nejrychlejším týmem po Red Bullu, Ferrari a Aston Martinu, který udělal největší progres z celého startovního pole (v sezoně 2022 skončil na sedmém místě poháru konstruktérů).

Budoucnost jedinečného konceptu Mercedesu s tzv. „nulovými bočnicemi“ je již nějakou dobu zpochybňována. Německá stáj se však rozhodla zachovat ho i pro letošní rok.

V Bahrajnu šéf týmu Toto Wolff připustil, že Mercedes nebude s tímto konceptem konkurenceschopný, což naznačuje, že se vrátí k rýsovacímu prknu.

„Mercedes má více než jeden problém. V porovnání s minulou sezonou neudělali žádný progres,“ řekl Helmut Marko v rozhovoru pro OE24.

„Pokud se podíváte na rozdíly mezi týmy, byl to pro ně dokonce krok zpět. Zdá se, že sešli z cesty. Jsem zvědavý, co teď budou dělat. Kvůli rozpočtovému stropu je běžný vývoj auta velkým problémem.“

„Jak dáte dohromady úplně nové auto? Museli by být ve všem úplně perfektní, což bych po nedávných zkušenostech nepředpokládal.“

Mercedes dominoval turbohybridní éře až do roku 2021, kdy jezdecký titul mistra světa získal kontroverzním způsobem Max Verstappen.

Ten společně s Red Bullem ovládl sezonu 2022 a očekává se, že bude nejsilnější i v úvodní části letošního roku, jelikož si v Bahrajnu došel dominantním způsobem pro double.

Sdílejte na:
Zavřít