Poničené části vozu nám dovolí FIA vyměnit, věří Ricciardo

Poničené části vozu nám dovolí FIA vyměnit, věří Ricciardo

Verstappen si spravil v Kanadě chuť po zpackaném víkendu v Monaku, který má prozatím „čistou vestu“, zatímco týmový kolega Ricciardo se v kvalifikaci potkal se zdí šampionů a mírně si pošramotil svůj RB12.

Mladá puška Max Verstappen po přestupu z Toro Rosso do Red Bullu ihned zářil, když vyhrál ve Španělsku za rakouský tým svůj premiérový závod a stal se tak nejmladším vítězem Velké ceny v historii Formule 1.

V následujícím podniku byl ale trochu zastíněn zkušeným týmovým kolegou Danielem Ricciardem. V Monaku se Verstappenovi nedařilo. V kvalifikaci to už v první části kvalifikace napálil do zdi u plaveckého bazénu a v neděli ve slibně rozjetém závodu taktéž boural.

V sobotu na okruhu Gillese Villeneuva si ale tento osmnáctiletý mladík spravil chuť, protože byl jen o dvě desetinky pomalejší než Ricciardo. Do nedělního závodu bude startovat za Ricciardem z pátého místa.

Australan se v závěrečné části kvalifikace se nevyhnul polibku se zdí šampionů, to ale nijak závratně nevadilo, protože se tímto zpomalením jen smazal nabraný čas z předchozích částí trati.

„V ten okamžik, když jsem narazil, jsem hned myslel na Carlose. Jen jsem si pomyslel: Prosím, jen udrž ty kola na čáře a pak ať si klidně odpadnu, když budou chtít,“ popisuje šestadvacetiletý pilot Red Bullu své pocity, když míjel zakleté místo pro soustu jezdců. „Myslím si, že jsem vjel do zatáčky tak rychle, že jsem tam získal čas, co jsem ztratil u zdi.“

Jenže auto nebylo po kontaktu s bariérou zcela v pořádku, ale Ricciardo si je jistý, že pokud to bude nutné, tak FIA dovolí Red Bullu poškozené části vyměnit.

Za to Verstappen má tento víkend čistou vestu a setkání se se zdí šamponů se vyvaroval. „Nebylo to vůbec tak špatné. Bavilo mě to, což bylo především po Monaku důležité,“ pochvaloval si dosavadní průběh víkendu, po zpackaném víkendu v monackém království: „Večer po závodě jsem se samozřejmě necítil vůbec době. Lámal jsem si s tím pořád hlavu, co nevyšlo. Strávil jsem to teprve tak za tři dny po závodu.“

Verstappen se auto v poslední zatáčce přetáčelo, a proto mu pokus nevyšel podle představ. Svého týmového kolegy si váží a řadí ho mezi ty nejlepší na startovním roštu.

„Můj poslední pokus vůbec nevyšel. Auto se moc přetáčelo, a to v poslední zatáčce samozřejmě nepomůže. Kromě toho jezdím vedle velmi zkušeného pilota, který je současně také jedním z nejlepších v celém poli,“ zkonstatoval Verstappen, jenž se ale necítí být pod tlakem a má ještě spoustu času na to, aby se dál vyvíjel: „Zdá se, že spousta lidí zapomíná, že jsem ještě na začátku své kariéry a vůbec nemám rychlost, kterou bych rád měl.“

Sdílejte na:
Zavřít