Pole position byla mimo dosah i bez vlajky, řekl Verstappen

Pole position byla mimo dosah i bez vlajky, řekl Verstappen

Obhájce titulu mistra světa uvedl, že získání pole position pro něj bylo v Monaku nemožné, ale naznačil, že start z první řady byl pravděpodobný bez červených vlajek na konci kvalifikace.

Nizozemský pilot byl po prvních pokusech v závěrečné části kvalifikace pouze čtvrtý a jelikož jel až za Sergiem Pérezem, nedokázal svůj čas už zlepšit a do závodu bude startovat ze čtvrté pozice.

„Zatím byl pro mě celý víkend trochu složitý. Samozřejmě, kvalifikace a Q3, chcete jet naplno a bylo to čím dál lepší. Opravdu si myslím, že ta poslední jízda, ve které jsem zvolil trochu jinou strategii vůči ostatním monopostům kolem, byla vlastně docela dobrá, byl jsem v dobrém kole, dokud jsem se nedostal do té začátky (zatáčka číslo 8 – pozn. red.) a tam byla zácpa,“ zhodnotil svoji kvalifikaci Max Verstappen.

„Je to velmi nešťastné, myslím, že bychom to zvládli lépe než na čtvrté místo – ne na pole position, Charles byl dneska až příliš silný, ale bylo by hezké být druhý. Ale tohle je Monako, zajedete jedno kolo v Q3 a vždycky je zde riziko červených vlajek, když všichni riskují všechno,“ dodal jezdec Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít