Pokud Hamilton nezíská osmý titul, měl by zvážit plán B

Pokud Hamilton nezíská osmý titul, měl by zvážit plán B

Sedminásobný mistr světa ve formuli 1 Lewis Hamilton si podle Martina Brundla připraví záložní plán B, pokud se osmý titul začne zdát s Mercedesem v příštích letech nedosažitelný.

Lewis Hamilton překonal rekordní počet pole position a vítězství v závodech a v současné době je s Michaelem Schumacherem na prvním místě v počtu sedmi mistrovských titulů jezdců F1. Brit byl v roce 2021 kousek od osmého titulu, nakonec ho však porazil Max Verstappen poté, co bývalý ředitel závodu FIA Michael Masi porušil předpisy o restartu v rámci pozdního safety caru.

Na pozadí potíží Mercedesu od loňské změny pravidel Hamilton ukončil poslední dvě sezóny, aniž by rozšířil svou bilanci 103 vítězství v závodech. Hamilton, který před letošní sezónou oslavil 39 let, podepsal v srpnu novou dvouletou smlouvu s Mercedesem, zůstane tak v týmu do doby, než skončí platnost stávajícího cyklu pravidel.

Vzhledem k obrovskému náskoku Red Bullu se však Martin Brundle domnívá, že Hamilton začne uvažovat o alternativách, pokud se mu v roce 2024 nepodaří prosadit v týmu z Brackley. „Myslím, že pokud Lewis vycítí, že osmý titul je v rozumném časovém horizontu nedosažitelný, bude přemýšlet o plánu B,“ uvažoval Brundle koncem roku ve sloupku pro Sky Sports F1.

Mercedes spolu s Ferrari prozradil, že se svým vyzyvatelem W15 použije novou koncepci vozu a bude se snažit o návrat do šampionátu. Pokud se to však Stříbrným šípům podaří, bude Hamilton čelit interní hrozbě v podobě George Russella, který svého týmového kolegu v jejich první společné sezóně překonal.

Přestože se Russell v roce 2023 trápil a za Hamiltonem zaostával o 59 bodů, bývalý závodník Williamsu se svému slavnému krajanovi v kvalifikaci vyrovnal. Ohledně toho, kdo by v souboji o titul mezi oběma jezdci Mercedesu zvítězil, Brundle řekl: „Myslím, že ti dva jsou si velmi blízko, když se podíváte na statistiky, ale George měl letos několik špatných závodů. Takže to je velmi dobrá otázka. Záleží, jestli si Lewis udrží svou současnou motivaci, ale je to velmi těsné.“

„Lewis to umí, ale George má na své straně mládí. Odpověď na tuto otázku neznám, ale rozhodně bych neřekl, že bez pochyby Lewis, protože už je sedminásobným šampionem. To bych rozhodně neřekl. Dokud se George nedostane do pozice vítěze šampionátu, nevíme, jestli má na to to dokázat.“

Sdílejte na:
Zavřít