Poklidný třetí trénink patřil Hamiltonovi

Poklidný třetí trénink patřil Hamiltonovi

V posledním tréninku na GP Ruska byl nejrychlejší Lewis Hamilton. Na druhém místě skončil již tradičně jeho týmový kolega Valtteri Bottas, třetí místo pro sebe vybojoval Carlos Sainz.

Třetí trénink se nesl ve velmi poklidném duchu. O jediný dramatický moment se postaral Pierre Gasly, který skončil v hodinách. Technický problém pak potkal Lance Strolla, který musel svůj vůz odstavit v boxech.

Nejrychlejším mužem sobotního dopoledne se stal Lewis Hamilton, který o více než tři čtvrtě sekundy překonal svého kolegu Valtteriho Bottase. Na třetím místě (a ne s příliš významnou ztrátou na druhého Bottase) se umístil Carlos Sainz s McLarenem.

Produktivní dopoledne měl i Esteban Ocon, který v horní části pořadí vystřídal svého kolegu Daniela Ricciarda. Ocon skončil čtvrtý, Ricciardo desátý. Pátý byl Sergio Pérez před šestým Maxem Verstappenem. Sebastian Vettel zažil jeden z výsledkově povedenějších tréninků – skončil sedmý.

Osmé a deváté místo si rozdělili Lance Stroll s domácím Daniilem Kvjatem. Charles Leclerc se do top 10 nedostal, skončil na dvanácté příčce za Pierrem Gaslym.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít