Poklidný sobotní trénink ovládl Leclerc

Poklidný sobotní trénink ovládl Leclerc

Poslední tréninkové jízdy během GP Rakouska ovládl Charles Leclerc na Ferrari, který překonal dvojici stříbrných šípů.

Ferrari na Red Bull Ringu pokračuje v dobré formě, Charles Leclerc zajel po druhém tréninku nejrychlejší čas i v tréninku třetím. Na záda mu dýchá dvojice Mercedesu v čele s Lewisem Hamiltonem. Sebastian Vettel se v Rakousku prozatím trápí.

Prvních deset minut bylo velmi klidných, závodníci na trať vyjížděli pouze za účelem instalačních kol. První rychlejší měřený čas zajel až po čtvrt hodině Daniil Kvjat. Na konci první třetiny tréninku se do čela dostal Valtteri Bottas.

Problémová byla i dnes třetí zatáčka. Mnoho jezdců zde probrzdilo a ztratilo čas. Pomalá zatáčka nachytala také lídra šampionátu Lewise Hamiltona.

Ve 23. minutě hlásil Pierre Gasly problém s pohonnou jednotkou Honda a musel zajet do boxů. Na konci tréninku se na trať vrátil.

Po půl hodině měli všichni piloti na svém kontě zajetý čas, výjimkou byl pouze Gasly a Stroll. Oba své časy v druhé polovině tréninku doplnili.

Stejně jako včera, i dnes jezdce trápily žluté retardéry na výjezdech ze zatáček. Lewis Hamilton se svezl po retardéru na vnějšku první zatáčky.

Charles Leclerc zajel čas o hodnotě 1:03.987 a byl tak prvním jezdcem tohoto víkendu, který se dostal pod hranici 1:04. Druhý Lewis Hamilton ztratil 143 tisícin sekundy, za ním se umístil Valtteri Bottas. Sebastian Vettel na svého týmového kolegu ztratil přes čtvrt sekundy.

Pátý nejrychlejší byl Max Verstappen, kterého následoval impozantní Lando Norris. Gasly, kterého trápily problémy s pohonnou jednotkou, skončil sedmý. Do top 10 se vešli ještě Carlos Sainz, Antonio Giovinazzi a Daniil Kvjat.

Kvalifikace na zítřejší závod začíná ve 3 hodiny odpoledne.

Sdílejte na:
Zavřít