Podle Ricciarda chce Red Bull s RB20 rozdrtit konkurenci

Podle Ricciarda chce Red Bull s RB20 rozdrtit konkurenci

Daniel Ricciardo říká, že agresivní designový přístup Red Bullu při vývoji nového monopostu RB20 je důkazem toho, že rakouský tým chce jednoduše „rozdrtit konkurenci“. Ale nesouhlasí s tvrzením, že by rudí býci mohli vyhrát všech 24 závodů.

Namísto evolučního pokroku loňského modelu RB19 se Red Bull rozhodl pro razantní změnu koncepce, která zahrnovala řešení bočnic ve stylu starého konceptu Mercedesu. Nový monopost se tento týden při testech v Bahrajnu ukázal v plné parádě a jeho výkonnost je všeobecně považována za klíčovou pro to, aby se rakouský tým na začátku sezóny vzdálil soupeřům.

Jezdec RB Daniel Ricciardo, který je součástí rodiny Red Bullu, říká, že odhodlanost, s níž se v zimě v Milton Keynes snažili vylepšit již tak dominantní monopost RB19, je perfektním důkazem vražedného smýšlení týmu. Na otázku serveru Motorsport.com, zda je překvapen tím, co tým v zimě s monopostem RB20 dokázal, Ricciardo odpověděl: „Směju se, protože jsem překvapený, ale nejsem.“

„Mám pocit, že je to tým, který pracuje nejlépe, když vyhrává. Mám pocit, že když vyhrávají, je to jako by chtěli konkurenci úplně rozdrtit. Není to jako: Dobře, teď vyhráváme. Pojedeme na dovolenou. Je to jako: Pojďme se do toho pořádně opřít. A právě v tom si myslím, že se letos vyznamenali. Po nejdominantnější sezóně roku 2023 teď přišli s monopostem, u něhož jsem si myslím i já říkal páni.“

Australský jezdec, který závodil za Red Bull v letech 2014 až 2018 a má šanci vrátit se do týmu i příští rok, tak tvrdí, že jednoduše chválí technické vedení týmu a zejména myšlení jeho technického ředitele Adriana Neweyho.

„Mám pocit, že mají nejvíc, tak nějak, vylepšení ze všech, a to už je opravdu co říct,“ řekl nynější jezdec RB.

„Podívejte, rád vidím Adriana (Neweyho – pozn. red.) u auta a tak. A ani se necítím špatně, když Adriana vyzdvihuji, protože vím, že je to víc než jen Adrian, ale on je samozřejmě velkou součástí toho všeho. A je to docela fajn vidět. Bez ohledu na to, jestli jsem součástí rodiny, nebo ne, prostě jako fanoušek rád vidím ten neúnavný přístup a reakci na tak silný rok. Člověk to svým způsobem musí obdivovat. Vím, že fanoušci, kteří to sledují na pohovce, si samozřejmě říkají: Nene, chci, aby letos někdo vyzval Red Bull. Ale musíte obdivovat jejich přístup,“ doplnil na adresu úřadujícího mistrovského týmu.

Působivá forma vozu RB20 při testech už některé přiměla k domněnkám, že by Red Bullu mohl letos pomoci dosáhnout toho, co se mu nepodařilo v roce 2023, a to vyhrát všechny závody v sezóně. Ricciardo však není zcela přesvědčen, že se to může podařit.

„Zdá se to téměř nemožné. Je to dáno už jen tím, kolik je závodů, a tím, jestli bude závod na mokru, nebo ne. Podívejte, i když do sezóny přinesli nový vůz a jsem si jistý, že to bude stále vůz, který bude vyhrávat závody, tak nevím: je příliš brzy na to, abychom si byli tak jistí, že bude stejně dominantní jako loni. Budou vyhrávat závody. Jsem si jistý, že budou. Ale zatím bych nešel tak daleko, abych řekl, že to bude neporazitelný vůz. Myslím, že formule 1 je příliš nepředvídatelná na to, aby byl (Red Bull – pozn. red.) neporazitelný. Myslím, že si budou vést velmi dobře, ale ano, je příliš brzy na to, abychom si byli tak jistí.“

Sdílejte na:
Zavřít