Po závodě v Abú Dhabi bude Pirelli testovat nové pneumatiky

Po závodě v Abú Dhabi bude Pirelli testovat nové pneumatiky

Testy se budou konat první prosincový den, dva dny po posledním závodě letošní sezony.

Dvanáctihodinový test nových pneumatik naplánovala společnost Pirelli na první prosincový den. Jízdy se budou konat na okruhu v Abú Dhabi pouze dva dny po posledním závodě letošní sezony. Během testů se vůbec poprvé představí nová ultraměkká směs.

K účasti v testech bylo vyzváno všech deset týmů, nejlépe se závodními nebo rezervními jezdci. Účast je ale dobrovolná.

Týmy ale testů k ozkoušení nových dílů nevyužijí. Italská společnost totiž něco podobného striktně zakázala. Pirelli si navíc bude definovat i průběh jednotlivých testů pro každou stáj.

Nové pneumatiky ultraměkké směsi budou označeny fialovou barvou, kterou si na sociálních sítích společnosti Pirelli odhlasovalo 85 % fanoušků. Kromě nové směsi budou na okruhu Yas Marina testovány i další varianty pneumatik, se kterými se počítá v sezoně 2016.

Testovací jízdy budou probíhat od devíti hodin ráno do devíti hodin večer.

#PurpleIsTheNewBlack! The new #PZero #Ultrasoft will debut following the #F1 #AbuDhabiGP! https://t.co/e8FR99iyKK pic.twitter.com/OujTWsBSnJ

— Pirelli Motorsport (@pirellisport) November 4, 2015

Návrh Hamiltona nebyl vyslyšen

Několik jezdců si během závodního víkendu v Mexiku stěžovalo na nízkou přilnavost pneumatik. Mezi nimi byl i Lewis Hamilton, který navrhl, aby se v příštím roce pro mexickou velkou cenu vyrobila speciální směs gum. „Potřebujeme více přilnavosti, myslím si, že by pro tento závod měli vytvořit speciální směs pneumatik,“ uvedl úřadující mistr světa.

Paul Hembery, sportovní ředitel společnosti, takovou možnost vyloučil. „Na tomto okruhu to byl doslova první závod a jen těžko jsme mohli předpovídat, jak budou pneumatiky na novém povrchu reagovat. Podobné to bylo i v Austinu. Tam se ale okruh začal hojně využívat a povrch se změnil,“ uvedl Hembery. „Výroba speciální směsi pro Mexiko je nepravděpodobná,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít