Plně se podílím na vývoji vozu pro rok 2017, říká Wehrlein

Plně se podílím na vývoji vozu pro rok 2017, říká Wehrlein

I přes to, že Manor stále nemá jistotu, jestli s nimi bude Pascal Wehrlein pokračovat i nadále, mu umožnil podílet se na vývoji monopostu pro rok 2017. Cílem stáje je po zbytek sezóny udržet Sauber za sebou.

Svěřenec Mercedesu Wehrelin sice nemá ještě s nikým podepsaný kontrakt, ale o svou budoucnost se bát nemusí. Několik stájí  o něj totiž projevilo zájem a Manor by se také prodloužení smlouvy s tímto talentovaným mladíkem určitě nebránil.

„Předpokládám, že to někde vyjde,“ vyjádřil se ke svému dalšímu působení v královně motorismu úřadující mistr světa DTM. Ale jak se zdá, tak jeho stávající zaměstnavatel o něj má stále zájem, jinak by mu nedal možnost zúčastnit se prací na novém voze: „Jsem integrovaný v pracích na rok 2017. Není to ale vůbec tak, že tým jedná opatrně, protože neví, jestli zůstanu. Je to úplně opačně. Od léta se plně podílím na projektu pro příští rok.“

„Ze zbývajících třech tratí by mělo být Mexiko nejlepší. Dlouhé rovinky zajisté pomohou. Těžko říci, kde dojedeme. Naším cílem zůstává udržet za námi Sauber. Porazit Renault bude oříšek. Udělali velký pokrok,“ zkonstatoval Wehrlein.

V kvalifikaci na VC USA se dostal Wehrlein mimo trať. Kvůli špatnému spojení s boxovou zídkou ihned nevypl motor a hrozilo, že se pohonná jednotka poškodí, protože chyběl dostatečný přísun vzduchu. Až po šesté výzvě Němec motor konečně vypl.

„Nejprve jsem viděl přicházet traťové maršály. Myslel jsem si, že mě chtějí vytáhnout z kačírku, proto jsem chtěl počkat. Problém byl v tom, že jsem ve vysílačce svůj tým skoro neslyšel. Když jsem si pak všiml, že mě maršál nevytahuje, tak jsem motor vypl,“ popsal, co se v daný okamžik přesně stalo.

Nyní jej čeká další výzva v podobě Mexika, které ještě neměl moc čas poznat: „Teprve jsem přijel. Po VC USA jsem ještě krátce zůstal v Austinu. V pondělí jsem odpočíval a v úterý už zase trénoval. A samozřejmě, že jsem si dopřál ještě jednou pořádný steak. Ale z Mexika jsem toho ještě moc neviděl. Mám rád mexické jídlo. S ostrými jídly problém nemám,“ uzavřel dvaadvacetiletý pilot, který jakožto druhý jezdec stáje Manor dokázal dovézt vůz na bodech, a to letos v Rakousku na Red Bull Ringu. Díky tomu se těší 18. místu v Poháru konstruktérů před Stoffelem Vandoornem (absolvoval jen jeden závod za tým McLaren, pozn. redakce), Estebanem Gutiérrezem, jezdci Sauberu a Rio Haryantem, jenž je počínaje VC Belgie nahrazen Estebanem Oconem.

Sdílejte na:
Zavřít