Pirelli: Závod v Kanadě bude thriller

Pirelli: Závod v Kanadě bude thriller

Aktuální dodavatel pneumatik se domnívá, že boj o vítězství ve Velké ceně Kanady bude podobně napínavý, jako tomu bylo minulý týden v Monaku mezi Vettelem, Alonsem a Buttonem.

Závod v Monaku nabídl neuvěřitelnou podívanou plnou zajímavých momentů a nakonec i velmi napínavého boje o vítězství, kdy o prvenství v prestižní Velké ceně bojoval Sebastian Vettel, Fernando Alonso i Jenson Button. Zajímavé bylo, že každý ze závodníků zvolil úplně jinou strategii, první Vettel jel na jednu zastávku, druhý Alonso na dvě a Button na tři.

„Monacký závod nabídl skvělou podívanou, ačkoli závodníci bojující o vítězství zvolili různé strategie,“ řekl Paul Hembery, ředitel Pirelli pro odvětví motorsportu.

„Ze zaznamenaných údajů je patrné, že Sebastian Vettel by měl při nevyvěšení červené vlajky velké problémy v závěrečných kolech Velké ceny, což by byla šance pro ostatní piloty. Díky pauze ale mohl přezout pneumatiky a tak se drama v závěru nekonalo. I tak to ale byl velmi zajímavý závod a jsem přesvědčený, že ten v Kanadě bude atraktivně na stejné úrovni,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít