Pirelli s testy pro letošek končí

Pirelli s testy pro letošek končí

Nový dodavatel pneumatik pro Formuli 1 zakončil pětidenní testovací program v Bahrajnu. Celkem zde bylo odjeto více než 3 000 kilometrů, společnost je s pokrokem spokojena.

V Bahrajnu pro společnost Pirelli testoval Pedro de la Rosa a Romain Grosjean, ačkoli byl test přerušen pro písečnou bouři, jež se na okruhu odehrála, byl nový dodavatel s výsledky testů spokojen. „Situace nám ukázala, že ačkoli budeme testovat kdekoli, nemáme zaručenou přízeň počasí,“ přiznal šéf společnosti Paul Hembery.

„Formule 1 je ale náročný sport a jeho přípravě je potřeba tvrdě se věnovat,“ řekl dále. „Podařilo se nám nasbírat další velmi důležitá data, zapracovali jsme na vývoji struktury pneumatik i jednotlivých směsí, takže mise v Bahrajnu rozhodně byla úspěšná.“

„Měli jsme na trati dva závodníky, čekali jsme, jaká bude jejich zpětná vazba. Jejich reakce na vývoj pneumatik byla stejná, nikdo neměl s přizpůsobením se výrazné potíže. Velmi nás tento pokrok těší a rozhodně se budeme snažit vyvíjet naše gumy i v příštích měsících, další testy nás čekají již v lednu v Abú Dhabi,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít