Piloti Ferrari musí na kobereček před komisaře

Piloti Ferrari musí na kobereček před komisaře

Vettel s Leclercem spolu v 66. kole brazilské GP kolidovali, oba museli okamžitě odstoupit. Své počínání musí vysvětlit sportovním komisařům.

Sebastian Vettel a Charles Leclerc byli předvoláni před sportovní komisaře kvůli vzájemné kolizi v závěru Velké ceny Brazílie, která oba na místě vyřadila.

Leclerc v nájezdu do 66. kola závodu z dálky zaútočil na týmového kolegu Vettela do první zatáčky a sebral mu jeho čtvrté místo. Vettel na rovince Reta Oposta okamžitě nasadil k protiútoku.

Před Leclerca se po vnějšku dostal a před blížící se zatáčkou Descida do Lago jej začal tlačit ke středu dráhy. Došlo k drobnému kontaktu, který však v kombinaci s vysokou rychlostí roztrhal pneumatiku a zavěšení pravého předního kola v případě Leclerca a levého zadního v případě Vettela. Oba byli vyřazeni.

Týmový šéf Mattia Binotto přiřkl část viny oběma: “Myslím, že jezdci se musí cítit špatně kvůli týmu, protože konec konců spolu mohou volně bojovat. Mohou bojovat, ale vědí, že hloupé chyby jsou něčím, čemu bychom se kvůli týmu samotnému měli vyhnout.”

Oba závodníci krátce po kontaktu soptili a přes vysílačku napadali jednání jeden druhého. Než se ale dostali před reportéry, stihli alespoň trošku vychladnout.

”Neměl jsem na pravé straně moc místa, měl jsem samozřejmě lepší výjezd ze třetí zatáčky a pokoušel jsem se o předjetí, to je celé,” řekl Vettel.

Leclerc opáčil, že ho Vettel “začal tlačit na vnitřek, byli jsme velmi blízko. Všechno se semlelo tak rychle a jakmile přejel na vnitřek, dotkli jsme se.”

Zároveň ale dodal: “Jsem si docela jistý, že jsme dost dospělí nato, abychom tohle hodili za hlavu.”

Sdílejte na:
Zavřít