Piastri: Už nejsme závislí na vysokorychlostních tratích

Piastri: Už nejsme závislí na vysokorychlostních tratích

Závodník McLarenu, Oscar Piastri, věří, že jeho druhé místo na Velké ceně Monaka dokazuje, že McLaren již není závislý na vysokorychlostních tratích, aby mohl být konkurenceschopný.

McLaren se v loňské sezóně vrátil ze dna startovního pole až skoro na jeho vrchol. Oscar Piastri v loňské sezóně debutoval ve formuli 1 a musel se s touto složitou situací vypořádat. Už ve svém prvním roce však dokázal, že dokáže podávat stabilní výkony.

Britský tým byl především závislý na vysokorychlostních tratích, kde se jim dařilo, jako například v Suzuce nebo v Kataru, kde Piastri získal své první pódium a vítězství ve sprintu.

Na VC Miami přivezl McLaren nové komponenty, které podle šéfa týmu, Andrea Stelly, nadmíru splnily očekávání ohledně výkonu v pomalých rychlostech. Vylepšený monopost MCL38 zazářil i v úzkých uličkách Monaka, kde Piastri získal své první pódium letošní sezóny.

Australský závodník se domnívá, že povzbudivé výsledky jsou dobrým příslibem pro jeho vyhlídky ve zbývajících závodech. Na otázku, zda může McLaren nyní vyrazit na trať s optimismem bez ohledu na konfiguraci okruhu, Piastri odpověděl: „Myslím, že ano.

„Myslím, že v posledních třech závodech to byly tři velmi odlišné okruhy a na všech jsme byli konkurenceschopní. Miami byl před letošním rokem pravděpodobně jeden z našich nejhorších okruhů. Imola k nám byla vždy přívětivá, ale tam jsme měli velmi silný víkend.“

„Řekněme, že naše auto nikdy nebylo nejsilnější v pomalých zatáčkách, a tento víkend jsme byli opět velmi rychlí. Takže si myslím, že si můžeme být jistí, ať už pojedeme kamkoli. Mám pocit, že se nemusíme spoléhat na rychlé okruhy, jako tomu bylo loni, abychom dosáhli svých výsledků, což je do budoucna velmi povzbuzující.“

Minulý víkend dominovaly startovnímu poli hned dva týmy – Ferrari a McLaren. Red Bull se po čas celého víkendu na městském okruhu v Monte Carlu trápil a Sergio Pérez se nedokázal propracovat do druhé části kvalifikace. Jeho závod ovlivnila nehoda hned v prvním kole, takže z Monaka odjížděl bez bodů. Ani Max Verstappen nebyl nejrychlejším pilotem na trati a v kvalifikaci si vyjel pouze šesté místo, na kterém se umístil i v závodě. Naopak Mercedes se začíná vracet k lepším výkonům a v Monaku obsadili páté a sedmé místo.

„Myslím, že startovní pole je tak těsné jako nikdy předtím, zejména tento víkend. Myslím, že když jsme šli do kvalifikace, mysleli jsme si, že na pole position může být kterýkoli ze čtyř týmů, což jsme myslím už dlouho nemohli říct. Takže si myslím, že rozhodně můžeme být v boji každý víkend.“

McLaren si z Monaka odnesl solidní počet bodů za druhé místo Oscara Piastriho a za čtvrté místo Landa Norrise. V Poháru jezdců se momentálně nacházejí na třetím místě a na druhé Ferrari ztrácejí 68 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít