Piastri: Při formě Péreze má McLaren šanci na Pohár konstruktérů

Piastri: Při formě Péreze má McLaren šanci na Pohár konstruktérů

Oscar Piastri věří, že McLaren má stále šanci na zisk Poháru konstruktérů. Mladý Australan říká, že vše záleží na tom, jak se bude dařit Pérezovi, který se v poslední době hodně trápí v kvalifikacích.

McLaren se stal nejbližším soupeřem Red Bullu po zavedení upgradů na Velké ceně Miami, díky kterým také získal šest po sobě jdoucích pódiových umístění a jednoho vítězství.

Ale zatímco Max Verstappen zůstal na předních příčkách a získal další vítězství i cenné body, a především zabránil McLarenu přidat další triumf, Perez zažil další pokles formy a projevilo se to v kvalifikacích i v závodech.

Mexičan minulý víkend v Rakousku litoval poškození monopostu v úvodním kole. Nakonec v závodě skončil za Maxem Verstappenem, který však musel zajet ještě jednou do boxů po incidentu s Landem Norrisem. Nedokázal předjet ani Haas Nica Hülkenberga.

Kvalifikační forma Péreze opravdu není nijak oslnivá. Z posledních šesti kvalifikací se do třetí fáze dostal pouze dvakrát, navíc obsadil vždy pouze osmou pozici. Výbuch přišel v Silverstone, kde nezvládl projet zatáčku Copse a zůstal zahrabaný v kačírku, do Velké ceny Velké Británie tak odstartuje z poslední řady po boku Pierra Gaslyho.

McLaren zatím v Poháru konstruktérů ztrácí 87 bodů na Red Bull a Piastri prohlásil, že Pérezovy potíže udržují stále při životě naděje pro Pohár konstruktérů.

„Určitě nám to trochu pomáhá v šampionátu konstruktérů. Chci říct, že to byl opravdu jen Max, což vždy, když máte vpředu dvě auta oproti jednomu, otevírá to nějaké příležitosti a je to vždy dobré pro bodování. Takže ano, myslím, že je to vždycky dobré,“ přiznal Piastri.

Rozsáhlý modernizační balíček McLarenu v Miami odstranil předchozí slabiny týmu v pomalých zatáčkách a z vozu MCL38 udělal vyzyvatele na všech typech okruhů.

„Myslím, že teď by měl vůz fungovat všude. Myslím, že v porovnání s ostatními týmy budou existovat slabiny a silné stránky. Ferrari bylo velmi silné v Monaku, Red Bull bych řekl, že byl docela silný v Rakousku, zejména ve vysokých rychlostech. Takže mezi všemi dojde k sekání a změnám. Mercedes je teď také v souboji a Ferrari také. Takže si myslím, že bychom si měli být jistí, že budeme konkurenceschopní všude. Měli jsme tolik různých typů tratí, různé podmínky, různé povrchy a v podstatě všude, kde jsme jeli, jsme byli jedním z nejrychlejších aut. Takže si myslím, že s množstvím dat a důkazů, které jsme již měli, jsem si jistý, že budeme dobří všude,“ myslí si Australan.

Další měření sil bude již v neděli v Silverstone, do kterého bude Oscar Piastri startovat z 5. pozice. „Myslím, že jsem rozhodně ve hře o vítězství. Poslední tři měsíce jsme měli opravdu konkurenceschopné auto. Bylo tu hodně drobných chyb a příležitostí. Nemyslím si, že by tu byla nějaká jasná příležitost, kdy bychom mohli snadno vyhrát. Ale už dlouho jsme byli v souboji o vítězství,“ popsal Australan.

Dokáže Piastriho McLaren předjet na trati Mercedesy, svého týmového kolegu a Maxe Verstappena, aby získal své první vítězství?

Sdílejte na:
Zavřít