Piastri: McLaren se může od Aston Martinu inspirovat

Piastri: McLaren se může od Aston Martinu inspirovat

Oscar Piastri říká, že se McLaren může inspirovat výkonnostním skokem týmu Aston Martin, který udělali během zimní přestávky, a zdá se, že se budou nadále zlepšovat.

McLarenu se nepovedlo úspěšně zahájit novou sezónu 2023 a v prvních dvou závodech skončili hluboko v poli. Piastrimu se ani nepodařilo z technických důvodů dokončit debutový závod v Bahrajnu a jeho týmový kolega, Lando Norris, strávil více času v boxové uličce než na závodní dráze.

Ani v Saúdské Arábií štěstí nestálo na jejich straně, když v prvním kole závodu se Piastri dostal do kontaktu s jedním vozem Alpine a poškodil si přední křídlo. Jeho úlomky pak následně vletěly do Norrisova monopostu a do boxu museli zamířit oba piloti.

McLaren už před začátkem sezóny přiznal, že je nečeká jednoduchá sezóna. Ovšem na VC Ázerbájdžánu se očekávají nové komponenty, které snad přinesou zlepšení.

Pro Piastriho působí skok Aston Martinu do čela pole jako motivace.

„Zjevně nejsme tam, kde bychom v tuto chvíli chtěli být,“ řekl Piastri. „A byli jsme o tom velmi otevření.“

„Máme připravený dobrý vývojový program, abychom se pokusili dostat zpět tam, kde bychom měli být, což je pronásledování tří nebo čtyř nejlepších týmů.“

„Je zřejmé, že dostat se na stejnou úroveň jako tyto tři nebo čtyři nejlepší týmy je obtížné, ale myslíme si, že se pravděpodobně můžeme inspirovat tím, co dokázal Aston Martin přes zimu, a pokusit se načerpat inspiraci, protože je možné udělat pokrok se spoustou tvrdé práce.“

„Takže ano, samozřejmě si myslím, že se chceme pokusit vrátit se zpět, uvidíme, co nám tyto novinky v Baku přinesou, ale samozřejmě to bude krok v tom, co je pro nás tento rok vícestupňový plán.“

McLaren zatím nezískal ani jeden bod a v poháru konstruktérů se nachází na posledních příčkách společně s AlphaTauri, která taktéž nebodovala.

Následující závodní víkend se bude konat v Austrálii, tedy na domácí půdě Oscara Piastriho.

Sdílejte na:
Zavřít