Pérezovi je jasné, kdo musí opustit Racing Point

Pérezovi je jasné, kdo musí opustit Racing Point

Když vyšlo najevo, že Sebastian Vettel opustí na konci letošní sezony Ferrari, spustila se doslova přestupová lavina. V poslední době to ale vypadalo, že Němce příští rok v královně motorsportu neuvidíme. Nyní je však situace jiná a dohoda s Racing Pointem je prakticky na spadnutí. Kdo na to však nejspíše doplatí je Sergio Pérez, který bude muset britský tým opustit.

Sebastian Vettel stále hledá uplatnění ve formuli 1 pro příští ročník. Po podpisu Fernanda Alonsa u Renaultu defacto žádná volné místo nezbylo. Všechny ale překvapila informace z posledních dnů, že Vettel aktivně jedná s týmem Racing Point, který se od ročníku 2021 stane továrním týmem Aston Martin. Proč byla ale táto zpráva částečně šokující? Zdálo se totiž, že současní piloti Racing Pointu mají v týmu neotřesitelnou pozici. Samozřejmě Lance Stroll jako syn většinového majitele jistotu má, ale Sergio Pérez, který měl mít platnou smlouvu na několik sezon v ní má zakomponovanou jistou klauzuli u možnosti rozvázání stávající smlouvy.

Jak to, tak vypadá tato klauzule o možném ukončení bude nejspíše uplatněna, a to z důvodu, aby bylo možné vytvořit místo pro Sebastiana Vettela. Pérez si tuto situaci plně uvědomuje a moc dobře ví, kdo nakonec půjde z kola ven. „Myslím, že je jasné, kdo musí odejít. Jsem sám otec a nikdy bych své dítě nevyhodil. Takže k této otázce nemám více co říct.“ Pérez se také vyjádřil k oné klauzuli ve své smlouvě. „Víte, všechny smlouvy mají klauzule. Samozřejmě má to, co dočinění s mými sponzory a na jejich základě je právě možné klauzuli využít. V současné době ale aktivně pracujeme, abychom se ujistili, že k této situaci nedojde,“ říká Sergio Pérez, který i tak údajně jedná s dalšími týmy ve formuli 1. Nejspíše se jedná o možnost angažmá v týmu Alfa Romeo nebo Haas.

Sdílejte na:
Zavřít