Péreze připravil o vítězství „mizerný stint“ na středně tvrdé sadě

Péreze připravil o vítězství „mizerný stint“ na středně tvrdé sadě

Sergio Pérez měl nakročeno k dalšímu vítězství, avšak v samotném závěru závodu jej předjel Max Vestappen, který si ještě dokázal v posledních kolech vybudovat solidní náskok. Dle Mexičanova slov mohou za jeho nezdar především pneumatiky.

Po protrápených trénincích si „Checo“ dojel pro start z pole position. Start se mu povedl, když za sebou udržel oba Španěly. Už se zdálo, že si jede pro jisté vítězství, jenže se přiřítil Verstappen, který jeho naděje uhasil. Nizozemec totiž dokázal držet nejtvrdší specifikaci gum při životě až do 45. kola a dokonce ještě před pit stopem zaznamenal nejrychlejší kolo.

Skrze Vestappenovu zastávku se vrátil Pérez zpět do čela, ale ne na dlouho. Ve 48. kole jej v boji kolo na kolo na výjezdu z první zatáčky předjel a začal si budovat na čerstvých středně tvrdých gumách pohodlný náskok.

Mexický závodník přiznal, že žlutě označená sada měla kratší trvanlivost než počítali. „Myslím, že na začátku byla středně tvrdá sada opravdu špatná. Horší, než jsme čekali. První stint byl opravdu špatný a na začátku docházelo k velkému drolení. To celkem dost ovlivnilo náš závod,“  posteskl si. Zároveň ale vyzdvihl výkon svého parťáka, který na tvrdých gumách kouzlil: „Max měl ohromnou rychlost na tvrdé sadě a myslím, že musím zanalyzovat, co se dnes pokazilo, protože jsem zrcátka neměl rychlost. Max byl dnes obzvlášť silný, takže si to vítězství zasloužil.“

Verstappenova volba startu na tvrdé sadě se vyplatila

Lídr šampionátu si byl už před startem jistý, že volba nasadit pro úvod velké ceny tvrdou sadu pneumatik je tou správnou cestou za dalším triumfem.

„Začali jsme o tom mluvit včera. Nevěděli jsme, jaké bude počasí, ale byli jsme si celkem jistí, že se to vyplatí a naštěstí se tak dneska stalo,“ pochvaluje si Verstappen špičkovou strategii, ale také čistý souboj kolo na kolo s Pérezem. „Předjížděl jsem jedno auto za druhým a dokázal jsem na tvrdých gumách vydržet opravdu dlouho. To si myslím, že dnes udělalo rozdíl. Na konci to byl s Checkem dobrý souboj. Včera to byl samozřejmě trochu neúspěch, ale dneska jsme udrželi chladnou hlavu a bylo to čisté. Vyhrát z devátého místa je vždycky úžasné.“

Verstappen vítězstvím v Miami navýšil svůj náskok z šesti na čtrnáct bodů. Kromě 25 bodů za první místo si připsal ještě bod za nejrychlejší kolo.

Sdílejte na:
Zavřít