Pérez viní reklamní polepy a provoz za jeho kvalifikaci

Pérez viní reklamní polepy a provoz za jeho kvalifikaci

Sergio Pérez po nepovedené kvalifikaci při tiskové konferenci řekl, že poté co našel jistotu v trénincích na Velkou cenu Monaka, o vše přišel v kvalifikaci do závodu. Ze svého vypadnutí v úvodní části kvalifikace obvinil provoz na trati a reklamní polepy.

Mexickému pilotovi se podařilo najít cestu k pátému místu po sobotním třetím měřeném tréninku, ačkoli před nástupem do kvalifikace poznamenal, že jeho Red Bull je na jiné úrovni a není s ním natolik spokojen.

Přestože Red Bull provedl změny nastavení svého vozu, nestačily k tomu, aby Pérez postoupil do další části kvalifikace. Obsadil nevýrazné 18. místo a vypadl v úvodu. Pérez při se při reflexi svého tréninku domníval, že na vině je především hustý provoz a také to, že odlepené reklamní polepy na bariérách měly vliv na samotný výjezd pilotů ze zatáček.

„Byla to katastrofa, protože jsem se nejprve ve svém kole setkal s velkým provozem do zatáčky 6 a 7, na apexu 8 ležely nějaké nálepky, takže jsem se jim ještě k tomu všemu musel vyhýbat,“ litoval Pérez. „Nakonec jsem ztratil pár desetin, které by mi stačily na to, abych postoupil. Na P1 mi chybělo půl sekundy, takže to byla bohužel naprostá katastrofa.“

Pérezovi chyběly téměř dvě desetiny k tomu, aby se probojoval do druhé části kvalifikace, avšak v závěrečném pokusu v Q1 se mu nepodařilo zlepšit natolik, aby sesadil Estebana Ocona z 15. místa.

Při kvalifikaci pocítil, že se pokrok od FP3 nedostavil a měl pocit, že jeho víkend je u konce vzhledem k pověstným obtížím s předjížděním na okruhu v Monte Carlu.

„V podstatě je víkend u konce, protože tady bohužel není šance předjíždět. Dnes ráno jsme hledali světlo, když jsem byl na pátém místě v tréninku. Udělali jsme ještě nějaké změny, ale bohužel jich nebylo tolik, abychom se prosadili.“

„Hodně to bolí, protože si myslím, že stačilo zajet jedno normální kolo. S tímto provozem, který jsem potkal, to byl ale opravdu těžké,“ dodal Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít