Perez si poprvé sedl za volant Red Bullu na Silverstonu

Perez si poprvé sedl za volant Red Bullu na Silverstonu

Sergio Perez se poprvé svezl v novém monopostu týmu Red Bullu RB16B. Mexičan měl možnost si nový vůz vyzkoušet jak za suchých tak i mokrých podmínek na trati.

Red Bull v úterý představil svůj nový vůz specifikace 2021, pojmenovaný RB16B. 

Perez a jeho týmový kolega Max Verstappen mají oba řídit vůz, i když je podle předpisů Formule 1 mimo oficiální testování povoleno jen na 100 km/h.

V rámci svých příprav se Perez v pondělí a úterý na Silverstonu měl možnost projet ve speciálním voze z roku 2019 Red Bull RB15.

„Vidět vlastní jméno na tom voze je něco neuvěřitelného” řekl Peréz.

„Je to určitě splněný sen. Již jsme udělali hodně práce na simulátoru, na kterém jsme pracovali na ovládání a jsem potěšen pokrokem, kterého jsme dosáhli. V autě se cítím lépe.”

„Všechno v autě je jiné. Nakonec je to stále monopost F1, ale místo k sezení je jiné, volant, brzdy, tlačítka, postupy, motor a dodávka energie, točivý moment, tolik věcí se liší. “

Testovací a záložní jezdec Alexander Albon, kterého Perez nahradil, usedne za volant RB15 při filmovém natáčení ve středu.

Perez se připojil k Red Bullu pro rok 2021. Po deseti letech ve formuli 1 prošel mnoha týmy, jako například Sauber, McLaren a Force India / Racing Point.

Sdílejte na:
Zavřít