Pérez „si nemůže dovolit“ další víkend bez bodů

Pérez „si nemůže dovolit“ další víkend bez bodů

Jezdec Red Bullu, Sergio Pérez, říká, že si během této sezóny už nemůže dovolit další závodní víkend bez bodového zisku, když se snaží bojovat o svůj první titul ve formuli 1.

Kvalifikace byla pro Mexičana noční můrou, jelikož havaroval hned v její první části a musel tak startovat z posledního místa.

I závod byl pro Péreze plný kolizí – kolidoval s Lancem Strollem, Kevinen Magnussenem a Georgem Russellem. Závod dokončil až na šestnáctém místě a ztráta na první příčku v šampionátu vyrostla na 39 bodů.

Zaplatili jsme cenu za mou chybu [v kvalifikaci] a to nás stálo hodně,“  řekl Pérez po závodě. „Musím se omluvit celému svému týmu, protože je nepřijatelné, aby se stala taková chyba.“

„Musím jít dál a poučit se z toho. Nemohu si dovolit další víkend s nulovým ziskem do hodnocení šampionátu.“

Pérez startoval na žluté – středně tvrdé – sadě pneumatik, kterou na konci prvního kola vyměnil za nejtvrdší sadu ve prospěch strategie. Ovšem Pérez rychle dostihl zbytek startovního pole, což ukončilo jeho naděje na zlepšení pozice.

„Šlo to opravdu dobře. Bohužel jsem se dostal opravdu brzy do provozu, a to nás vrátilo do původní pozice. Pak přišel déšť a já byl jeden z posledních, kdo šel do boxů. Pak jsem se dotknul zdi a byl z toho nepořádek.“

„Rozbil jsem si přední křídlo s Magnussenem, který právě vyjel z šikany, a dopadlo to špatně.“

„Když jste na těchto pozicích, musíte vždy hodně riskovat.“

Víkend bez bodů pro Péreze znamená, že Fernando Alonso, který v závodě skončil na druhém místě, stáhnul ztrátu na Mexičana v šampionátu. Nyní ztrácí na pilota Red Bullu 12 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít