Po nezdařené kvalifikaci očekává Pérez hrozný závod

Po nezdařené kvalifikaci očekává Pérez hrozný závod

Sergio Pérez bude po nehodě v první části kvalifikace startovat na Velkou cenu Monaka z poslední pozice. Nemyslí si, že dostane mnoho příležitostí k předjíždění a očekává proto závod „jako z noční můry.“

Sergio Pérez pár minut po začátku kvalifikace skončil se svým Red Bullem v bariérách. Vůz byl natolik poškozený, že pilot nemohl pokračovat. V závodě bude startovat z poslední pozice. Úzké uličky Monaka nenabízí mnoho možností k předjíždění a Sergio Pérez má před sebou těžký úkol.

„Je to hrozný den, nemůžu uvěřit tomu, co jsem udělal,“ rozpovídal se o své kvalifikaci Sergio Pérez. „Prostě mě to překvapilo. To, jak mi zadek ujel, takhle pozdě v zatáčce. Snažili jsme se dostat z toho kola co nejlepší čas, ale přehnal jsem to a byl jsem jen pasažér. Nemohl jsem si zatáčku zkrátit ani vyjet mimo. Nepřišlo mi, že bych na to tak moc tlačil. To byla ode mě velká chyba a velmi se za to týmu omlouvám,“ pokračoval mexický pilot.

Sergio Pérez vyhrál loňskou Velkou cenu Monaka a doufal, že se mu to podaří i letos. Tím by i stáhl ztrátu v bodech, která jej dělí od týmového kolegy, Maxe Verstappena, který zatím vede v poháru jezdců. Teď budou oba Red Bully startovat na opačných stranách pole a Sergio Pérez přiznává, že očekává náročnou neděli.

„Velmi se omlouvám týmu, protože do toho dali tolik energie, tolik práce, když všechno připravovali, a takhle je zklamat je ode mě nefér. Takže jsem se sebou velmi zklamaný a vím, že zítra to bude beznadějný závod,“ omlouval se pilot Red Bullu svému týmu. „Bude to noční můra. Můžeme čekat těžký závod. Cokoliv uděláte, ostatní to pokryjí a stejně skončíte na té samé pozici,“ povzdychl si Sergio Pérez nakonec.

Sdílejte na:
Zavřít