Pérez přiznal, že je těžké být týmovým kolegou Verstappena

Pérez přiznal, že je těžké být týmovým kolegou Verstappena

Jezdec Red Bullu Sergio Pérez se rozpovídal o potížích, které s sebou přináší práce po boku týmového kolegy a zároveň trojnásobného mistra světa Maxe Verstappena.

Sergio Pérez prozradil, že existují důvody, proč se jezdci v Red Bullu často trápí. Zároveň zdůraznil, že je složité jezdit po boku Maxe Verstappena.

Mexický jezdec se jen zřídkakdy dokázal Verstappenovi vyrovnat a je považován za Nizozemcovu dvojku. Zatímco Verstappen podává dlouhodobě skvělé výkony, Pérezovy výsledky často kolísaly. V roce 2023 se úřadujícímu mistru světa vyrovnal v několika úvodních závodech, než jeho forma polevila.

Někteří v minulosti dokonce označovali druhé sedadlo Red Bullu jako prokleté, vzhledem k tomu, že každý jezdec, který ho vedle Verstappena obsadil, měl problémy.

„Není to fér, pokud budu mluvit i za ostatní jezdce. Existují důvody, proč Red Bull nefunguje pro každého,“ řekl Pérez. „Být Verstappenovým spolujezdcem je velmi složité. Jsem si jistý, že bych vyčníval častěji, kdybych měl jiného týmového kolegu. Je to však fantastická výzva. Max je nejlepší jezdec a dělá málo chyb. Je skvělé mít takového týmového kolegu, protože víte, že musíte tlačit na pilu a jezdit perfektní víkendy, abyste ho porazili.“

Vzhledem k tomu, že Verstappen v současné éře formule 1 vyhrál téměř každou velkou cenu, je Pérez často pod obrovským tlakem médií. Proto si uvědomuje, že je důležité zůstat po boku úřadujícího mistra světa psychicky silný, i když připouští, že to není vždy snadné.

„Když se neustále trápíte a máte týmového kolegu, jako je Max, který podává každý víkend skvělé výkony, dostanete se do začarovaného kruhu. Neustále se díváte na nastavení auta, i když už toho v něm asi nejde moc změnit. Musíte se opravdu jen resetovat a zůstat psychicky silní, protože někdy to může být velmi těžké. V Red Bullu prostě musíte být psychicky odolní,“ dodal Sergio Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít