Pérez obdržel penalizaci pro další závod. Tým peněžitý trest

Pérez obdržel penalizaci pro další závod. Tým peněžitý trest

Sergio Pérez si za rámeček Velkou ceny Kanady rozhodně nedá. Ke konci závodu najel do kaluže vody v zatáčce šest a naboural záď monopostu. Monopost ovšem neodstavil a za nebezpečnou jízdu dostal penalizaci do dalšího závodu.

Sergio Pérez si za rámeček Velkou ceny Kanady rozhodně nedá. Ke konci závodu najel do kaluže vody v zatáčce šest a naboural záď monopostu. Vůz ovšem neodstavil a za nebezpečnou jízdu dostal penalizaci do dalšího závodu.

Po incidentu se svodidly požádal tým Péreze, aby dovezl monopost zpět do boxů, protože měl výrazně poškozené zadní křídlo. Z auta se ale začaly sypat úlomky, což přimělo sportovní komisaře, aby Mexičana začali prověřovat z hlediska nebezpečné jízdy na trati.

Péreze a Red Bull uznali vinnými z porušení příslušného článku sportovních předpisů. Mexičan klesne v příštím závodě v Barceloně o tři místa a tým musí zaplatit pokutu ve výši 25 000 eur.

V prohlášení sportovních komisařů stojí: „Po kontaktu se svodidly v šesté zatáčce pokračoval jezdec po zbytek kola na trati se značně poškozeným vozem, čímž cestou zpět do boxů přišel o několik dílů z uhlíkových vláken.

Tým při jednání potvrdil, že jezdci bylo doporučeno, aby se s vozem vrátil do boxů, protože se snažil vyhnout safety caru. Sportovní komisaři taktéž rozhodli, že kromě finančního trestu je pro tým nutný i sportovní trest. Trest je uložen v souladu s precedenty.“

Sdílejte na:
Zavřít