Pérez navázal kontakt s konkurenčním týmem

Pérez navázal kontakt s konkurenčním týmem

Sergio Pérez během tiskové konference zmínil, že byl kontaktován konkurenčním týmem. Důvodem je spojování Sebastiana Vettela s Astonem Martinem pro rok 2021.

Sebastian Vettel potvrdil, že je v kontaktu se současným Racing Pointem. Čtyřnásobný šampion byl spojován i s Red Bullem, s kterým v letech 2010 až 2013 získal čtyři mistrovské tituly.

Oba jezdci Racing Pointu mají na příští rok s Astonem Martinem smlouvu. Pokud by se ale Vettel s Lawrencem Strollem, který tým vlastní, na smlouvě dohodl, nahradil by právě Sergia Péreze.

Pérez má dle různých zdrojů ve své smlouvě klauzuli, která týmu umožňuje nalézt za něj náhradu. Musí se tak stát do konce letošního července. I kvůli tomu je s Astonem spojován právě čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel.

Mexičan na čtvrteční tiskové konferenci uvedl, že má na příští rok platnou smlouvu, ale že přišel do kontaktu s konkurenčním týmem.

„Ve formuli 1 nikdy nevíte, jestli budete závodit,“ uvedl Pérez. „Takhle to chodí. Mám platnou smlouvu. Paddockem se šíří zvěsti a já byl kontaktován jiným týmem.“

Pérez neoznámil, jaký tým se mu ozval. Nejednalo se ale o jedinou nabídku, zájem o něj mají i v jiných závodních sériích.

„Kontaktovali mě z jiných kategorií, což mě překvapilo, jelikož bych měl zůstat ve formuli 1. V tuhle chvíli jsou to ale jen zvěsti, protože mám platnou smlouvu.“

Sergio Pérez by mohl teoreticky závodit pro Haas nebo Alfu Romeo. V tuhle chvíli nemá ani jeden jezdec Haasu potvrzenou smlouvu a otazník visí i nad budoucností Kimiho Räikkönena.

Sdílejte na:
Zavřít