Pérez na Silverstonu startovat nebude, kdo ho nahradí?

Pérez na Silverstonu startovat nebude, kdo ho nahradí?

Sergio Pérez se stal prvním pilotem, který byl pozitivně testován na nový typ koronaviru. Formule 1 se na takovouto situaci pečlivě připravila a pozitivně testovaní jedinci by neměli nijak ovlivnit nadcházející závody. Kdo ale může mexického pilota v jeho růžovém monopostu nahradit? Možností se nabízí několik.

Jen pár hodin před vypuknutím tiskových konferencí na anglickém Silverstonu zasáhla většinu fanoušků velice nepříjemné zpráva. Sergio Pérez, pilot týmu Racing Point, měl neprůkazný test na COVID-19. Mexičan na okruh ani nepřicestoval a čekalo se na výsledek druhého testu. Bohužel ten vyšel pozitivně a Péreze tak po celý závodní víkend neuvidíme. Ve vzduchu také samozřejmě visí otázka o účasti v dalších závodech, které na sebe momentálně rychle navazují.

Pérez je aktuálně v karanténě stejně jako několik inženýrů se kterými přišel do kontaktu. Podle vyjádření týmu se závodník cítí dobře a nemá žádné příznaky. Co je ovšem nejdůležitější otázkou je to, kdo Péreze nahradí. Racing Point jakožto odběratel motorů Mercedes má právo využít testovacích jezdců německého výrobce pohonných jednotek. Mluvíme tedy o Stoffelu Vandoornovi a Estebanu Gutiérrezovi. První jmenovaný se ale téměř se stoprocentní jistotou v růžovém monopostu neobjeví, protože se aktivně účastní závodu Formule E v Berlíně.

Racing Point ale může využít i kteréhokoliv jiného jezdce. Záleží pouze na týmu, který sídlí jen kilometr a půl od dějiště následující velké ceny na koho ukáže. Hodně se spekuluje o návratu Nika Hülkenberga, který dříve v týmu závodil. Největší bombou by však byl přesun George Russella z Williamsu. Brit je pod křídly Mercedesu a nejspíše nyní probíhají jednání, zda by takováto varianta vůbec přicházela v úvahu. Pro Russella by to byla rozhodně velmi dobrá příležitost ukázat jeho skutečný talent, který zatím nemůže ve Williamsu naplno ukázat.

Sdílejte na:
Zavřít