Pérez: Řešení mé budoucnosti ve formuli 1 je na dobré cestě

Pérez: Řešení mé budoucnosti ve formuli 1 je na dobré cestě

Současný jezdec stáje Racing Point Sergio Pérez říká, že došlo k určitému pokroku v řešení jeho budoucnosti ve formuli 1, rozhodně ale není v žádném spěchu s dokončením dohody pro sezónu 2021.

Pérez je prozatím bez místa na příští rok, protože Racing Point se rozhodl na konci roku uplatnit ve své smlouvě výstupní klauzuli, čímž se vytvořil prostor pro čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela z Ferrari.

Pérez neuzavíral žádné dohody s konkurenčními týmy před rozhodnutím Racing Pointu, očekával, že si své místo ve stáji udrží.

Haas a Alfa Romeo jsou jedinými realistickými místy, kam by mohl mexický jezdec zavítat v roce 2021, protože žádný z týmů ještě nedokončil svoji sestavu pro příští rok.

Mexičan zdůraznil, že se chce zavázat pouze k projektu, který nabízí určitý dlouhodobý potenciál, až přijdou do hry nové regulace v roce 2022.

Na otázku po nedělní Velké ceně Ruska, kde rozhovory stály nad jeho budoucností, Pérez uvedl, že došlo k určitému pokroku, ale nepředpokládal rychlé řešení.

Kdo ví, ještě není nic podepsáno,“ řekl Pérez. „Ale určitě došlo k určitému pokroku, takže uvidíme v příštích týdnech.

Jak jsem již řekl, myslím, že v této fázi nikdo nespěchá, ani týmy, ani já. Počkejme tedy ještě. Sezóna je dlouhá.

Pérez před přípravou závodního víkendu v Soči řekl, že si myslí, že bude vědět do týdne, kde je pro něj realistická možnost zavítat.

Haas má v současné době na stole 10 jmen potenciálních jezdců pro své vozy v roce 2021, včetně úřadujících řidičů Romaina Grosjeana a Kevina Magnussena.

Navzdory silným výsledkům Péreze v F1 a finanční podpoře z Mexika šéf týmu Haas Gunther Steiner prohlásil, že Pérez není vyloučený jakožto možnost pro Haas na příští rok.

Alfa Romeo také ještě nestanovila žádné konečné rozhodnutí o svých dvou místech pro rok 2021, návrat do Hinwilu je pro Péreze také potenciální možností.

Pokud Pérez nezůstane v F1, McLaren potvrdil zájem o jeho podpis v příštím roce pro svůj tým IndyCar.

Sdílejte na:
Zavřít