Pedro de la Rosa bude ambasadorem Aston Martinu

Pedro de la Rosa bude ambasadorem Aston Martinu

Bývalý pilot formule 1 Pedro del la Rosa, se stává součástí týmu formule 1 Aston Martin. Jezdec se 104 starty ve formuli 1 bude působit jakožto ambasador samotného týmu.

Pedro de la Rosa závodil v královně motosportu v letech 1999 až 2012. Jeho nejlepším výsledkem, a zároveň jediným pódiovým umístěním ve formulové kariéře je 2. místo s vozem McLarenu ve Velké ceně Maďarska, v roce 2006. De la Rosa se v Aston Martinu ujme propagačních a komerčních aktivit a mimo jiné, bude mentorem v nově vytvořeném jezdeckém rozvojovém programu týmu.

 

„V rámci stáje už znám mnoho tváří. S Fernandem Alonsem [bude závodit za tým v roce 2023 – pozn.red.] jsem rozsáhle spolupracoval za mého působení v McLarenu a ve Ferrari, ale už se těším, až poznám všechny lidi, působící v této organizaci,“ řekl de la Rosa. „Budu spoléhát na svoje zkušenosti při pomoci týmu růst a dále ho rozvíjet, s větším ohledem na marketingovou a komerční stránku byznysu. Pro mne je zcela zřejmé, že potenciál týmu Aston Martin je obrovský a uvedení nových technických vedoucích a korporátních partnerů, spolu s příchodem Fernanda Alonsa příští rok, posiluje odhodlání týmu uspět.“

Šéf týmu Mike Krack nastínil, že Pedrova ambasadorská role bude stěžejní pro snahu zlepšit spolupráci s jejich partnery, vztah s médii a fanoušky a zahájení našeho jezdeckého programu.

„Nikdo nemůže popřít Pedrovi špičkové odborné znalosti a zkušenosti. A jsem si jistý, že nám nepomůže se zlepšovat jen v rámci svých kompetencí, ale i v dalších odvětvích. Je to fantastický přírůstek do našeho týmu.“

Sdílejte na:
Zavřít