Páté místo Leclerca předčilo očekávání Ferrari

Páté místo Leclerca předčilo očekávání Ferrari

Historický víkend pro Ferrari zpočátku vypadal pochmurně. Ovšem kvalifikace přinesla pro tým nečekanou eufórii, kdy se Leclerc umístil pátý.

Ferrari zažívá velmi krušné časy. V posledních dvou závodech dojeli oba jezdci bez bodů a situace vypadá, že se jen tak nezlepší.

Dnešní kvalifikace ovšem dopadla trochu povzbudivěji. Sebastian Vettel sice postoupil do druhé části kvalifikace a obsadil čtrnácté místo, ale Charles Leclerc zazářil a dojel si rovnou pro místo páté a neskrýval radost.

Jsem opravdu velmi šťastný,“ rozzářil se Leclerc. „Musím řící, že páté místo bylo nad naše očekávání, dal jsem dohromady perfektní kolo a podařilo se.

Poslední dva závody byly pro nás extrémně obtížné. Řídil jsem monopost s nízkým přítlakem a nedokázali jsme ho dobře vybalancovat.

Zde se nám rovnováhu podařilo nalézt a auto se řídilo velmi dobře. Samozřejmě rychlost nám stále chybí, abychom mohli bojovat s kluky vepředu.

Po tomto výsledku se cítím velmi sebevědomý, protože jsem mohl z vozu dostat maximum.“

Ferrari tento víkend v Mugellu oslavuje tisícátou Velkou cenu ve formuli 1. Leclerc ovšem stojí nohama plně na zemi a uvědomuje si, že pořád mají soupeři náskok.

Máme skvělou příležitost vytěžit z auta maximum. Zároveň ale víme, že ostatní týmy jsou zatraceně rychlé, proto se budeme snažit z umístění získat vše, co půjde,“ dodává Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít