Palou a O’Ward se představí v FP1 u McLarenu

Palou a O’Ward se představí v FP1 u McLarenu

Závodníci IndyCaru, Alex Palou a Pato O’Ward, se představí v prvním volném tréninku na VC Spojených států a v Abú Zabí za stáj McLaren. Splní tak povinnost dvou nováčků v dvou Velkých cenách v roce 2022.

Každý tým musí za letošní sezónu posadit do monopostu formule 1 dva nováčky. Této úlohy se v McLarenu zhostí právě Palou a O’Ward. Oba jezdci závodí v šampionátu IndyCar.

Alex Palou vyhrál v roce 2021 tento šampionát a podepsal smlouvu s McLarenem pro sezónu 2023, kde po smluvním sporu ovšem závodit nebude. Nadále zůstává u stáje Ganassi. Nicméně i tak Palou dostal příležitost usednout do vozu formule 1, jak mu bylo přislíbeno. Nedávno tak otestoval MCL35M ve Španělsku a Rakousku. Nyní bude debutovat v pátečním FP1 na americkém okruhu Circuit of the Americas místo Daniela Ricciarda.

„Jsem tak nadšený, že budu mít svůj víkendový debut ve F1,“ řekl Palou. „Je skvělé jezdit ve Spojených státech před fanoušky, kteří mě mohli vidět závodit v IndyCar. Již párkrát jsem testoval McLaren MCL35M z roku 2021 a nemohu se dočkat, až si vyzkouším MCL36. Těším se, že pomohu týmu v jeho přípravě na Velkou cenu Spojených států.“

Pato O’Ward dostane šanci v prvním tréninku v závěrečném víkendu v Abú Zabí. Nastoupí do monopostu Landa Norrise.

„Nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať v Abú Zabí,“ řekl O’Ward. „Vyvinul jsem se jako řidič a užil jsem si s týmem spoustu zábavy při testování loňského vozu, takže řídit MCL36 bude skvělý zážitek. Děkuji McLarenu za příležitost.“

 

Sdílejte na:
Zavřít