Ovládání monopostů 2017 bude náročné, nováčci se je budou bát řídit, tvrdí Buemi

Ovládání monopostů 2017 bude náročné, nováčci se je budou bát řídit, tvrdí Buemi

V posledních letech se řešilo, že se do Formule 1 dostane každý a monoposty už dokáže řídit i malé dítě, ale to by se mělo od příští sezóny změnit. Vozy projdou velkými aerodynamickými úpravami a pneumatiky Pirelli budou značně širší. Buemi díky nasbíraným zkušenostem z testů nových gum soudí, že monoposty bude mnohem náročnější řídit.

Sebastian Buemi má s Formulí 1 bohaté zkušenosti. V letech 2009-2011 reprezentoval barvy stáje Toro Rosso a byl také testovacím a rezervním pilotem Red Bullu. Letos dostal příležitost otestovat v italském Mugellu nové pneumatiky Pirelli s Red Bullem RB11, které budou znatelně širší, a auto bude mít vyšší přítlak. Po testech došel k názoru, že vozy 2017 bude náročné ovládat a jezdci, kteří ještě nemají nabíraný dostatek zkušeností, se budou bát.

„Auta budou zřetelně rychlejší. Uřídit je bude fyzicky náročnější,“ tvrdí úřadující mistr světa Formule E v rozhovoru pro Motorsport.com. „Myslím si, že se Formule 1 vrátí k tomu, že řízení auta bude velmi těžké. Být novým jezdcem, tak bych se bál do auta naskočit, což je jen dobře.“

„V rámci show, ale nedokážu říct, jaké to bude. Auta budou rychlejší v zatáčkách a pomalejší na rovinkách, takže těžko říct, jestli uvidíme více předjíždění, ale bude to mnohem náročnější, a taková by měla F1 být,“ popisuje Švýcar zkušenosti nasbírané během testování širšího obutí vozů královny motorismu.

Buemi také podotkl, že problém lehkosti řízení monopostů posledních několika sezón bude díky novinkám, které nám přinese nacházející sezóna, vyřešen. Mimo jiné ale také narazil na fakt, že mladí jezdci by mohli mít pořádné potíže s jeho uřízením.

 „Pro kluky, kteří jezdí v F1 už pár let, to bude v pohodě. Ale pro nováčky by to mohl být šok. Po fyzické stránce to bude náročné, což nebyl případ posledních třech, čtyřech sezón. Myslím si, že gumy vypadají dobře a auto se zdá být na pohled rychlé. Bude to skvělé. Větší přetížení, vyšší rychlost v zatáčkách. To všechno je fajn. Týmy si na to budou muset rychle zvyknout, což by mohlo vést ke změnám na startovním roštu.“

Sdílejte na:
Zavřít