Oslava rychlosti na Masarykově okruhu v Brně s vozy F1

Oslava rychlosti na Masarykově okruhu v Brně s vozy F1

Tento víkend se v Brně na Masarykově okruhu konala akce Masaryk Racing Days, kde diváci mohli nejenom sledovat závody několika sérií, ale také mohli naživo vidět monoposty formule 1. Některé z nich se představily v rámci exhibičních jízd.

Masarykův okruh byl o víkendu plný závodní atmosféry. Na diváky totiž čekal velmi pestrý program, ve kterém se našel jakýkoliv fanoušek motorsportu. V rámci programu se jelo i šest jízd monopostů formule 1, které nabídl promotér šampionátu BOSS GP. Vystaven byl například originální monopost Michaela Schumachera z roku 1997 – Ferrari F310B nebo také Toro Rosso STR3 Sebastiana Vettela, které bylo u jeho prvního vítězství ve formuli 1 v Itálii v roce 2008.

Na okruhu se představil monopost Wolf WR7, který matl svým černo zlatým zbarvením a mnoho diváků si jej pletlo s vozem Lotus z 80. let. Vůz týmu Wolf byl právě tím, ve kterém v roce 1979 James Hunt ukončil kariéru pilota formule 1. Lotus zde měl jiného zástupce – Lotus T127 v zeleno žlutých barvách. Heikki Kovalainen a Jarno Trulli s tímto monopostem jezdili v roce 2010. Rakouský pilot a zakladatel BOSS GP Ingo Gerstl se svým vozem Toro Rosso STR1 na oslavu ukázal i donuty a zvuk jeho monopostu se nesl celým okruhem.

Kromě monopostů F1 byly k vidění i vozy série GP2, předchůdkyně nynější formule 2, nebo také WS Tatuus – Formula Renault V6. Monoposty jsou přelakované, a proto připomínají spíše vozy královny motorsportu. Jeden z nich nesl design Ferrari a druhý design Williams/BMW. Některé vozy z výše jmenovaných se potýkaly i s technickými problémy, Williams/BMW dokonce skončil v bariéře.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Helena Chovancová)
Sdílejte na:
Zavřít