Oscar Piastri si po svém debutu stanovil cíl na rok 2024

Oscar Piastri si po svém debutu stanovil cíl na rok 2024

Oscar Piastri byl v sezóně 2023 jedním z nováčků a jeho debut byl velmi vydařený. Po špatném startu nakonec McLaren skončil na čtvrtém místě v Poháru konstruktérů a australský pilot si pro další sezónu stanovil vysoké cíle.

Oscar Piastri se dvakrát umístil na stupních vítězů, a to ve Velké ceně Japonska a ve Velké ceně Kataru. V Kataru také dokázal vyhrát sprintový závod. V Poháru jezdců se celkově umístil na devátém místě a obdržel ocenění Nováček roku.

McLaren v polovině sezóny zaznamenal obrat, když po Velké ceně Rakouska nasadil novinky na jejich vůz. Australan si ale musel počkat několik závodů, než obdržel kompletní balíček nových aktualizací. Poté s ním dokázal podpořit svého týmového kolegu Landa Norrise.

Na sezónu 2024 si mladý pilot stanovil vyšší cíle. „Co se týče výsledků, hodně záleží na tom, jak na tom budeme jako tým. Rok 2023 jsme zakončili na docela dobrém místě s konkurenceschopným vozem, doufejme, že můžeme být stejní, ne-li lepší, a to je cíl. Co se týče mě, mám za sebou rok zkušeností v F1, kromě Číny jsem byl na všech okruzích, takže pro mě nebudou žádné úplně nové.“

Oscar Piastri je přesvědčen, že se mu znalost stávajících okruhů vyplatí. „Doufám, že všechno bude jen o něco pohodlnější, ale přirozenější od začátku, prostě dělat pořád to samé. Pokud to bude znamenat, že budeme končit na stupních vítězů nebo dokonce vítězit, pak se o to samozřejmě budu snažit. Pokud to znamená skončit šestý nebo sedmý, tak se budu snažit právě o to. Takže snažit se vyvíjet. Mám nějaké jasné cíle, myslím, že se chci pokusit zlepšit oproti své první sezóně. Budu se snažit dosahovat těchto cílů, ať už skončíme tam, kde skončíme.“

Sdílejte na:
Zavřít